| Numero1 a întrebat:

Ce inseamna sa fi melancolic, daca plangi in baie esti melancolic, daca vorbesti cu catelu si tot ce raspunde este ham(ce dracu o insemna asta) esti melancolic, daca bati un papagal fiindca nemernicu te ingana esti melancolic, daca intrii in cimitir la 12 noaptea si plangi la mormantul bunicilor esti melancolic.
Primul care raspunde sau care raspunde ma rog dau funda aia nenorocita care seamana cu o pamblica mai mult nu credeti.

Răspuns Câştigător
| TcdTcdTcd a răspuns:

Sa fi melancolic inseamna nu este de fiecare data ceva rau, uneori chiar simti nevoia de un refugiu in tine, si prin chestia asta dai impresia de melancolie.
Cand plangi, este doar o modalitate de a te descarca de tot stresul care se abate asupra ta. Asta tine de obicei maxim 1 ora, dar nu o poti numi chiar melancolie.
Daca vorbesti cu catelu' este semn ca doresti pe cineva langa tine cu care sa comunici despre anumite lucruri, si daca persoana aceea nu este langa tine, atunci cea mai buna metoda e sa ai o "conversatie" imaginara as zice cu animalele, pana la urma si ele sunt fiinte si pot transmite emotii.
Plangand la mormantul bunicilor e ceva normal, iti amintesti de toate clipele frumoasa sau mai putin frumoase petrecute cu ei.
Pana la urma lacrimile sunt cuvintele care inima nu le poate exprima. happy

| Numero1 explică (pentru TcdTcdTcd):

Uite asta, asta da raspuns adevarat, respectele mele!

5 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Nu, inseamna ca esti foarte deprimat si trebuie sa cauti sjutor de specialitate.

| Numero1 explică (pentru GeosBIOS):

Sau poate ca din cand in cand asa imi place mie sa fiu, de obicei imi revin sisunt din nou sociabil, amuzant si plin de viata. Adica nu i s-a intamplat nimic rau care sa ma deprime traiesc in puf, nu duc lipsa de femei, deci nu cred ca-s chiar deprimat, este melancolie frate.

| 122324354453465 a răspuns:

Este un fel de paradox, pentru ca atunci cand esti melancolic esti fericit ca esti trist.