| just13 a întrebat:

Ce inseamna : sa-ti fie in ciorba?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LittleLady a răspuns:

Nu ammai auzit expresia asta niciodata.Tu unde ai auzit-o? Da-mi contextul si poate te ajut!
Pupici

| just13 explică (pentru LittleLady):

E un fel de jignire cred ca laughing. erau 2 oameni azi langa mine si se certau, iar unul a zis : sa-ti fie in ciorba... nu cred ca era vorba de legume sau mai stiu eu ce laughing. pupici si tie

| LittleLady a răspuns (pentru just13):

=) ahaaa...Probabil mai urma ceva dar n-ai prins secventa, dar oricum mi se pare nostim.Aaa sau poate erau sub influenta alcoolului, atunci se nasc replici ca:"sa-ti fie de somn usor" sau "mai stii tu mai cand...stai s-a stricat caseta" happy :*