Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Ce inseamna sex "normal"? Practicati sexul anormal- in definitia data de voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hircioage, mi se pare curios ca dupa ce spui "sa ai o zi buna", te intorci din drumul tau spre pustietati si mai zici ceva (sau mai bine spus nu spui nimic). Eu stiam ca cine spune la revedere se duce nu se-ntoarce.
April, ce televizor? Sa vada mos Ghita adevarul gol golut, dupa ce-si trage si internet. Cred ca moare saracu, dar nu de revolta si de dezgust, ci de oftica pentru ca nu mai poate face si el.
Privitor la ce spune Madagascar, trebuie sa reamintesc ca in Egiptul antic, tirfele isi vopseau buzele in rosu ca sa stie potentialii clienti ca fac si sex oral.
In alta ordine de idei, cita vreme sint ambii parteneri de acord, orice este permis si normal. In intimitate partenerii fac ce au chef, nimic nu le este interzis si nu are nimeni dreptul sa-i judece sau sa le dicteze ce li se pare lor moral si normal sau nu. Mi se pare interesant cum babele se arata oripilate de diverse lucruri, dar uita ca in tinerete, cind erau ele in "focul dragostei" si jucau hormonii fotbal, uitau de toate cele si faceau toate "prostiile" din kamasutra. Sigur ca nu stia nici dracu', pentru ca le era rusine sa povesteasca dupa ce li se potoleau hormonii.

17 răspunsuri:
| coddy24 a răspuns:

Normal - pozitia misionarului fara nici un bonus ( cum practica bunica pe cand avea 20 de ani)
all inclusive - toate modurile si toate pozitiile posibile nu stiu, inclusiv anal/oral/etc

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Da, uneori este mai animalic, alteori mai lent.Depinde de fiecare.
Dar hai sa spunem ca facem dragoste, suna mai dulce si aici cred ca se dedica fiecare ci cu sufletul nu doar cu trupul.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr mine normal este tot ce poate face atunci un barbat si o femeie.

Zbenguici
| Zbenguici explică:

Un barbat si o femeie pot face multe harciog. Eu ma refeream la partea strict sexuala.

Spre exemplu am citit un sondaj facut in Italia si adolescentii nu considera sexul oral ca fiind sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zbeng am putea cauta te rog, in cea ce priveste sexul, dezbateri mult mai filozofice decit un articol de ziar? Decit sa fac sex, pentru mine, e mult mai relevant sa "dezbat"filozofic problema.Si daca intrebarea ta a fost pusa in directia sexului ce te-a facut sa crezi ca eu am luat directia unei plimbari in scop comercial? O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul e legat de sexul celor doi?
Nu stiu ce este sex normal...eu sunt convinsa ca si daca stie sa imi vorbeasca, putem sa facem sex cu vorbele, fara sa spunem, cum si-ar imagina prostii, obscenitati, putem sa facem sex si sarutandu-i mainile sau privindu-ne!
Asta tot normal mi se pare. Cine sa spuna ce e normal si ce nu? NOI?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sexul normal: sex vaginal; oral şi anal sunt anormale!
Pa, pa.

Zbenguici
| Zbenguici explică:

Harciog cand desfasor activitate sexuala, exact asta fac: nu filozofez. As putea face arta, dar nicicum filozofie din sex. Am pus o simpla intrebare, mica precum o straduta. Tu am impresia ca vrei sa o iei mereu pe autostrada cand vezi nick-ul meu.

Ia priveste la Legiuitoarea: raspuns scurt si la obiect! Asta cautam relativ.

Acum Legiutoarea: de ce sexul anal si oral sunt anormale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce faci zbeng si cu toate ca sustii o anumita latura practica o iei serios in directia cealalta fara sa vezi ca altii cautau autostrada in gluma.Filozofala placuta, eu m-am carat. M-asteapta pustietatile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, terminati cu anormalul, ziceti-i atipic, inedit si atat! Nu mi-a placut din postare asta cu "anormalul". Cine e avizat sa dea verdicte privind normalitatea/anormalitatea?

Zbenguici
| Zbenguici explică:

Cum o dai- sau cum o iei- Arcadia, ce e tipic- si mai ales cui?- si ce e atipic?

Cat despre inedit...Sexul oral se practica si la romani, deci noutatea cade, homosexualitatea exista si ea de pe la cruciade sau de cand au avut loc razboaiele de cucerire, asa ca si ineditul cade. happy

regis
| regis a răspuns:

Dupa mine sex normal presupune neimplicarea altor parti ale corpului decat cele special destinate acestei activitati. In momentul in care intra in joc gura, limba, anusul, sanii, mainile, picioarele partenerului sau diverse obiecte, nu mai este sex normal. Totusi mi se pare deja prea mult sa numesti asta sex "anormal"; nimic din ce se face in intimitate si de comun acord nu mi se pare anormal, prin urmare nu ma jenez sa spun ca practic in mod curent unele din activitatile sexuale enumerate.
In privinta interpretarii date de italieni sexului oral, eu cred ca este vorba totusi de sex. Chiar daca filosofand am putea spune ca nu e vorba de sex in adevaratul sens al cuvantului, cu siguranta este o activitate sexuala.
@coddy24 - s-o crezi tu ca bunica-ta la 20 de ani practica exclusiv pozitia misionarului fara bonus. Tu crezi ca sexul s-a inventat odata cu internetul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regis, imi dai voie sa fac sex cu raspunsul tau?

| madagascar a răspuns:

In timp ce voi va ganditi si dezbate-ti aceasta "problema" alti experimenteaza, ideea e ca lucruriile de care voi amintiti se faceau din antichitate, asta pentru cine a citit putina istorie, numai ca noi ne ascundem dupa deget. pe vremea romanilor se faceau adevarate orgii, barbatii erau bisexuali, deci astea exista de mult da e greu de citit.anormal e ceea ce nu aceptam sa facem si ce nu ne face placere

regis
| regis a răspuns:

@Bent0108 - parafrazand bancul cu Radio Erevan si geamul deschis, raspunsul meu este: "da, dar ti-as recomanda totusi sa faci cu o femeie".
Vorba aia, nu e mare diferenta, dar facand sex normal mai cunosti lume.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@madagascar-imi explici ce inseamna ''bisexuali''. mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@madagascar-imi explici ce inseamna ''bisexuali''.ms!