| Sperman a întrebat:

Fetelor va place sa practicati sexul oral?
Daca da, de ce? Daca nu, de ce? big grin

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Ce de-a fete inocente aici, ia da un ochi la intrebarile lor sa vezi cam cum sta treaba, logic ca da cu prietenul le incerci pe toate fie din curiozitate, placere de a da de a primi, este un lucru intim, prefer sa nu intru in detalii, dar este ceva absolut normal.Mama cand va vad vai e scarbos, vai e dezgustator... ori aveti 12 ani, ori sunteti virgine, ori nu stiti ce inseamna dar nu spune ca e dezgustator daca nu ai facut, pentru ca nu stii cum e, ce e.Nu este lipsit de sentiment, actul sexual impune mai multe faze nu doar oral asta da ar fi ceva lipsit de sentiment si obosit as zice.

22 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fetelor initial "nu le place" pentru ca sunt prea crude, sunt educate prea rigid, restrictiv, denaturat, conservator, nu cunosc anatomie si igiena, etc, iar parintii emancipati care au curajul, decenta si naturaletea pedagogica strict necesara ca sa abordeze acest subiect sunt extrem de putini! - din pacate!
Asa ca, doar apreciind/tinand foarte mult la un tip, foarte curat, si cu o doza suficienta - constructiv! - de curiozitate experimental/erotica, fetele/femeile ajung sa incerce, in cadrul explorarii corporale, si aceasta delicatesa!

Si desi mai rar o si recunosc, dupa "ceva" practica, ajung sa le SI PLACA! Cele care nu au toate cele de mai sus, se stie! >>> sunt "inselate" = adica se cauta completarea meniului erotic "prin vecini" la tipe istete si care stiu sa aprecieze ceva bun!

Atentie! >>> E de preferat sa fie si reciproc, indiferent (optional!) ordinea cine face primul = cine e mai dornic! - altfel, jumatatea frustrata va reactiona negativ comportamental, pe cale de consecinta!

| Romancutza a răspuns:

NU.

Pentru ca este ceva oribil, dezgustator. Fara nici un sentiment.

| Dizzydizz a răspuns:

laughing Ce intr.
cu ce te incalzeste daca stii?happy

| EuCuTine a răspuns:

Faza cu sex oral este ceva mai "deosebit" pentru ca este vb de bagi in gura laughing dar la faza cu tipul marrynik30 asta da are problema. Sex oral daca il oferi nu inseamna ca trebuie sa iti ofere ca daca nu iti iei jucarile si pleci. Sex oral daca il faci unei fete este minunat pentru ca stimuleaza actul sexual. Vin uni cu idei din alea idioate "frate pute, omg cum sa pun eu acolo gura, nu este ud " ok atunci chiar iti vine sa ii bati ( da este ud pentru ca le place, pui gura pentru ca daca nu o faci si mori ai muri fara sa pui gura laughing), si pute daca nu se spala aceeasi problema au si baieti ). Fetele care nu au facut sex oral la baieti sau baieti la fete ori sunt prea mici ori au prieteni nabi. Eu am facut prima data sex oral unei fete la varsta de 14 ani jumate si ea avea 16 pentru ca vroiam sa incerc sa vad cum este si nu am murit sau am ramas cu ceva pe limba. Inca ceva, daca nu vrei sa faci sex oral bine si pentru b si pentru f dar cand incepi si pierzi din parteneri sau partenere sa nu iti pui intrebari dc pentru ca iti raspund tot aici ( pentru ca nu sti sa fac nimica adica preludiu voi vreti asa direct bam bam bam si gata nu va ganditi decat la voi 5 min de sex este mult ce sa zic de 10 min deja record fara sa ma laud dar am facut sex si 1 ora si ceva si chiar de mai multe ori pe zi pentru ca stiu ce sa ofer si dupa mi se ofera ).

| Sperman explică:

Apropo am uitat sa precizez, dau funda pentru cel mai pervers raspuns. laughing

| Sperman explică:

Eeeee... vad ca fetele nu vor sa practice. Cred ca stiu si motivul.
Si iata raspunsul meu : Fetelor de ce nu vreti sa practicati? Va este frica ca o sa va variem intre buze? laughing
Ar trebuii sa-mi dau mie funda. laughing

| Sperman explică:

Decid sa ma opresc aici.
Felicitari Xena raspunsul tau este castigator.

@marrynik30 : Esti gay, ori ai probleme. laughing

Pentru fetele care au spus ca e scarbos : Eee... lasa-ti fetelor cand o sa fiti mai mari o sa intalegeti mai bine. laughing

| Yang a răspuns:

Fata este o diferenta cand faci ce faci cu prietenul tau, si cand esti o curva deci nu confunda. Ok ai 15 ani, vei face 20 si ceva vei vedea ca le vei incerca mai pe toate pentru ca in intimitate asa se face, nu intervine plictiseala, monotonie...In fine ati inteles gresit notiunea de sex oral. Dar cert este si faptul ca fiecare din noi se simte incomod in a recunoaste anumite chestii, mai ales cand este legat de un subiect delicat, de asta sunt cele care spun ca le este scarba, dezgustator, jura ca nu vor face asa ceva si folosesc termeni ca tine.

| Douapunccteunics a răspuns:

Nu,
Prea scârbos!

| Douapunccteunics a răspuns:

Xena pentru cultura ta am 15 ani,
Ce vezi in ai suge ****? pe șleau vorbind

| Zoe_7457 a răspuns:

Cu ce te ajuta?laughing presupun ca daca ai intrebat de fete nu esti gay!
deci, sexul oral il faci pentru ca vrei si se simte partenerul foarte bine fiind o senzatie unica pentru el dar cum fetitzele astea care au in mana o papusa Barbie si cu cealalta mana tasteaza pe TPU e clar ca nu au de unde sa stie! faci ce vrei cu partenerul daca lui ii place! bine in cazul in care pe fata ta scrie:"sugatoare de pl!"asta e partea a2alaughing probabil o consideri ca un fel de acadea deci exista posibilitatea:1sa iti plac pentru ca esti cu persoana iubita si experimetatzi sa va simtitzi bine sau 2pur si simplu sa ai in minte pl ca pe o acadea laughinglaughing

| Dεεαღ a răspuns:

Nu am incercat niciodata si nici nu as vrea sa incerc pentru ca mi se pare scarbos cel putin momentan

| FataNoua a răspuns:

Toate o sa practicati intr-o zi, o sa vedeti, curiozitatea ai mare si este un lucru normal si omenesc, nu e ceva atat de rusinos. Toate cele bune

| WhiteProud95 a răspuns:

Frate daca as fi cu o fata si ar vrea sa-mi faca sex oral nu as vrea. Stii de ce? fiindca e cel mai scarbos lucru posibil mie personal nu tolerez sexul oral e dezgustator mai bine as parasi acea fata decat sa faca sex oral big grin

| MiculUsar a răspuns (pentru WhiteProud95):

Tu sigur nu esti gay -.-?

| WhiteProud95 a răspuns (pentru MiculUsar):

Atata timp cat am o prietena si am o viata sexuala normala cu ea, nu sunt...

| SabinaRsT a răspuns:

Si cum ar suna cel mai pervers raspuns smugsmug

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e sexos de bine.

| LonelyNoMore a răspuns:

Mie nu mi-ar placea sa practic (si nici n-o sa practic)... suna scarbos, numai cu*vele o facwinking.
eu stiam ca un copil nu se face prin gura => nu e necesarhappy

| mihay093 a răspuns:

Sifilisu dentar rolling on the floor

| crazygirl6 a răspuns:

Daca nu ati practicat niciodata acest tip de sex nu mai tot spuneti ca e scarbos sau nu mai stiu eu ce... mi se pare o mare prostie sa spui ca e ceva *murdar*. Sunt fata si nu mi-e rusine sa spun ca am facut sex oral, pentru ca atata timp cat amandoi parteneri se simt bine nu mai conteaza nimic. Problema e ca in societatea in care traim unele persoane sunt incuiate la minte si cred ca sexul trebuie practicat numai in vagin... tsss eu cred ca cu cat iti folosesti mai mult imaginatia in pat (sau depinde unde va aflati) amandoi parteneri se vor simti mult mai bine big grin big grin