| kathessa a întrebat:

Ce inseamna "utilizator suspendat"? De ce sint suspendati si pentru cit timp? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sorin a răspuns:

Sunt suspendati deoarece nu s-au conformat regulamentului TPU, au adus injurii si alte chestii din astea si cred ca sunt suspendati pentru o luna.

3 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Cred ca ai citit la rub utilizatori suspendati.

| Kyky a răspuns:

Daca ai fi citit Intrebarile frecvente, ai fi stiut.
(http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente)
Utilizatori suspendati
Membrii TPU care, in ciuda avertismentului public dat de moderatorii TPU, continua sa foloseasca un limbaj injurios, obscen sau care prin activitatea lor pe site nu respecta termenii si conditiile vor fi trecuti pe statutul "Suspendat"
Acesti membri nu se vor mai bucura de toate drepturile pe TPU.ro pentru o perioada determinata (o luna):
-vor putea posta maxim 5 raspunsuri pe zi, iar acestea vor fi moderate
-nu vor putea posta nici o intrebare pe perioada suspendarii
-raspunsurile lor vor fi marcate special in lista de raspunsuri
-profilele lor de utilizator vor fi marcate cu utilizator suspendat.

La expirarea perioadei de suspendare utilizatorii vor fi trecuti la cerere pe statutul "activ", cu exceptia acelor utilizatori care au continuat sa profereze injurii in raspunsurile lor pe perioada suspendarii.
Conturile utilizatorilor care vor continua sa foloseasca un limbaj injurios sau obscen dupa ce suspendarea a fost revocata vor fi eliminate
De asemenea, utilizatorii care, dupa revocarea suspendarii, incalca politica site-ului in orice fel vor fi eliminati de pe site.

Spor la citit! :)

| frida0purple a răspuns:

'utilizator suspendat' este un utilizator care nu a respectat regulamentul TPU.