| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Ce iti place mai mult sa fi treaz sau sa dormi?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa dorm mai putin pentru a visa mai multtongue

| Helvete a răspuns:

Cel mai mult, sa fiu treaz. De aia si dorm putin, pur si simplu ma simt hyper in majoritatea timpului si nu prea am ce sa fac, asa sunt eu.
Insa uneori, cand mi se intampla ceva mai neplacut, as dormi incontinuu. Dar nu se intampla prea des asta.

| denisa_2911 a răspuns:

Sa fiu treaza, nu-mi place sa dorm, o viata am si aia sa o dorm?laughing

| kaTTsu a răspuns:

Claudiu, trebuie sa fie un balans intre cele doua ca sa te poti bucura in mod egal de noapte si zi! Amandoua "stari" sunt absolut mirifice, daca stii sa le traiesti.
//denisa incearca tu sa nu iti dormi viata 12/24 si o so dormi sub pamant 24/24 si nu sunt ironic, chiar nu glumesc happy

assiris
| assiris a răspuns:

Sa visez. A fi treaza sau a dormi este o stare prin care organismul isi "incarca bateriile"
Daca nu dormi e rau.
Dar daca dormi toata viata inseamna ca degeaba te-ai nascut.

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyPai sa fiu treaza, normal, ca de visat pot visa si cu ochii deschisi, cand am stari aiurea, si ma simt rau, prefer sa dorm, a sa numai simt ca doare, deci nah, fiecare treaba dinasta e cu rorul ei, somnul e pentru odihna organismului, mintii, etc iar activitatea de zi cu zi, pentru... evolutie. Dar ai intrebat ce-mi place mai mult si raspunsul e:SA fiu treaza! Ai grija de tine!happy

| EstiFericitaSauTrista explică:

Assiris e frumos sa visezi... cel putin atunci cand viata e un cosmar.

| EstiFericitaSauTrista explică:

JustShadows mersi pentru raspuns, o sa am, dar sti tu cum e, orice se poate intampla in lumea asta, mie indiferent intr-un fel, si tu sa ai grija de tine. Dar totusi somnul e o alternativa scurta in a mai uita de probleme, deci un remediu neurologic happy

| kiddutssa a răspuns:

Imi place starea aia dintre.Adica atunci cand te trezesti de dimineata si e caldut sub plapuma si in camera e usor racoare si te intinzi si te alinti prin pat:X:X:X si dupa iti aduci aminte ca trebuie sa pleci la muncalaughing

| Aniii a răspuns:

Ambele da mai mult sa fiu treaza