| anonim_4396 a întrebat:

Ce iubiti mai mult? Facem abstractie de oamenii apropiati noua, parinti, iubiti/iubite, frati sau surori, facem abstractie de oameni. Ce iubiti mai mult?

Răspuns Câştigător
| lostcontrol12 a răspuns:

Ador natura..plimbarile pe malul marii..sunetul frunzelor mangaiate de vant..curcubeul..fluturii..:X

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu pot face abstracție de nimic acum.
O vreau pe mama să o știu în viață, voi lupta până la capăt.
Deștepții de doctori mi-au omorât-o cu zile... sunt foarte proști, proști, proști...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am spus de multe ori ce iubesc. Ploaia, ceata, vintul care rascoleste frunzele de toamna. Fulgii mari de nea cum cad peste un peisaj deja alb, feeric. Parcurile iarna cind sint acoperite de zapada, totul alb, alei, copaci, tufisuri, banci, tot, tot, totul este alb si reflecta o lumina de basm pe care nici un aparat foto nu o poate surprinde, o poti vedea si admira doar cu ochiul liber. Florile, verdeata, zumzaitul gizelor care zburatacesc printre flori, fluturii multicolori care zboara prin poienite. Marea involburata, valurile, sa ma arunc in ele. Muntele, peisajul pe care ti-l ofera deschiderile din jurul unei creste, de unde vezi pina hat departe. Norii cum zboara pe cer. Stelele sa le privesc si sa visez. Totul, natura, viata happy Si imi mai place sa merg cu cursiera, sa ma strecor prin traficul aglomerat, sa urc dealuri in viteza, sa pedalez cit pot de tare, pina nu mai pot impinge pedalele de oboseala si apoi sa merg incet citeva minute, sa ma mai odihnesc si sa o iau de la capat. Ma iau la intrecere cu tranvaiele, astea-s mai puturoase si nu prea imi fac probleme laughing Si sera cind ajung acasa, am o senzatie super, imi vine sa sar iar pe bicicleta si sa o iau la sanatoasabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Domnilor, ce spuneti voi e poezie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii! Imi plac oamenii si sa fiu in mijlocul lor! Ii prefer pe cei cu simtul umorului si inteligenti dar si cei generosi si blanzi imi plac.De iubit ii iubesc pe cei care reusesc sa ma tolereze si ma vad asa cum sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea! Linistea si zbuciumul ei! si linistea serilor de mai!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Priveste norii, marea-nvolburata, cabana cu flori la geam cu focul arzand in soba, linistea care ti-o dat siguranta iubirii ce-o simti cand el(a)te tine de mana., frunzele fosnind in toamna intarziata si rece, gustul primului sarut in zorii diminetii...primii fulgi de nea, cafeaua ce-o beau ascultand cu ochii inchisi muzica... iubesc tot ce inseamana viata.cu suisurile si coborasurile ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubesc... pot sa spun un singur lucru sau sa detaliez...caci asa as spune ca iubesc viata! Daca detaliez, iubesc diminetile de primavara, ploaia de vara, zapada, marea...eu iubesc fantastic de tare viata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Meditatia.si sanatatea.si sa vad oamenii fericiti, peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, cistigator la puncte... NATURA happy

| mrq a răspuns:

...calmul,muzica in ton cu frunzele

| cosi722000 a răspuns:

Impacarea cu mine insumi! Razboaiele si bataliile lor din/cu tine te secatuiesc si uiti cine esti si de ce esti