| dydy28 a întrebat:

Ce lucruri interesante stiti despre viermii intestinali?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt doua grupe de paraziti intestinali. Giardia - de exemplu - nu este un vierme - ci un organism unicelular, microscopic. A doua grupa - viermii intestinali sau helmintii, sunt paraziti cu dimensiuni mult mai mari, cuprinse intre un centimetru si 10 metri. Cei mai frecvent intilniti sunt oxiurii, limbricii si tenia.

Se apreciaza la 50-60% proportia copiilor care 'au viemi'. Limbricii, impreuna cu oxiurii apar mai frecvent in mediul rural, in timp ce giardia afecteaza mai mult copiii din orase. O data cu raspindirea cainilor comunitari sau de casa in marile orase, chistul hidatic s-a deplasat si el catre oras.

| mgtow a răspuns (pentru darrio2007):

Recomanda-mi un medicament bun pentru oxiuri, am mancarimi noaptea si e destul de stresant si analizele la medic sant scumpe asa ca nu-mi permit sa merg.

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Vezi aceste medicamente.Para Protex 3x1 tablete/zi. – Prin continutul sau complex intervine in buna functionare a aparatului digestiv si este un antiseptic cu puteri extraordinare, cu efect antiparazitar, antimicotic, antiviral si antimicrobian. Are proprietati antiparazitare, este vermifug (oxiuri si ascarizi), antispasmodic al tractului digestiv, stomahic si carminativ (elimina gazele intestinale).
Liquid Chlorophyll 15 ml (copii) sau 30 ml (adulti) - de 1-2 ori/zi. – Produs naturist foarte util in parazitoze, este un bun detoxifiant si regenerator al mucoasei tractului digestiv, clorofilinele din compozitia sa neutralizeaza, transforma si elimina substantele reziduale nocive din tractul digestiv si din tot organismul.
Oxy Max (oxigen molecular) de 2 ori/zi, dimineata si la pranz, dilutii crescatoare zilnice, incepand cu 5 pana la 15-20 picaturi, in cate 100 ml apa plata. – Oxigenul creeaza conditii neprielnice de viata pentru parazitii adulti (conditii de aerobioza), ajuta la refacerea rapida a tesuturilor, imbunatateste imunitatea si rezistenta organismului fata de paraziti, bacterii, virusi si ciuperci (micoze). Sper ca te-am ajutat

| mgtow a răspuns (pentru darrio2007):

Sper sa dea roade macar unul din primele medicamente care leai zis.

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Incearca-le.Sper sa nu mai ai probleme.Succes.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca pastrezi igiena nu ai parte de ei.

| Delicacy a răspuns:

Lucruri interesante? Viermi intestinali?
Ce întrebări bizare ai, dar nu te condamn şi mie mi se pare captivant cancerul thinking

| Somerhalder_Erika_1995 a răspuns:

Usturoiul