Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Ce materii studiezi la şcoala vieţii? Ce notă îţi acorzi la fiecare materie?
Care e media generală?
Când crezi că vei absolvi? Vei primi magna cum laude?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Etica-7straight face
Psihologie-9hee hee
Sport mintal sau cum sa te aperi de... animalehee hee fara ca macar sa ridici batul-10devil
Geografia reactilor umane-5(prea imprevizibili)
Limba aparentelor-4
Educatia gesturilor-8
Filozofii umane-8
Matematica problemelor de zi cu zi-6
Gramatica injuraturilor-8
Chimia umana-8
Media:7, 30. Un elev modestwhistling
O sa absolv cand voi trece in alta lume.Si nici atunci probabiloh go on

| Vizitiul a răspuns:

Eu nu i-as spune scoala vietii, i-as spune intelepciune. Pentru a avea intelepciune trebuie sa fi trecut prin multe, pentru a trece prin multe trebuie sa fi inaintat simandicos in varsta. Media generala? Ma multumesc cu putin (chiar daca nu e bine, intotdeauna este loc de mai mult, important e sa exista veleitate), adica, nota 5, nota de trecere, nu m-am dat batut, nu am stagnat, mi-am indeplinit visurile. Nu voi absolvii niciodata, omul cat traieste tot invata. Ce rol au magnele daca in sinea mea sunt paraponisit!? Daca in acest caz m-ar lauda cineva, m-as simti insultat, pentru ca eu sunt constient ca n-am meritat.

| Vizitiul a răspuns:

Anonimule, doresc sa te vad. Sau ti-e teama sa discuti, ti-e teama sa nu te faci de rusine? Explica-mi unde am gresit, astept si argumente tangibile.

Zbenguici
| Zbenguici explică:

@Carmen ceva nu se leaga comunicare 10, relatii 9 prietenie 10 si familie 6? Inconsistenta.
@Dmonik stiu, numai in restante o tiiwinking O sa cresti tu mare insa, nu ma indoiesc!

| Luori a răspuns:

Materiile scolii vietii?
Dezamagiri - 8
Speranta 9, 30
Invatarare din greseli 9, 89
Cazi si te ridici 11
Psihologie 9
Trecut 6 [ uneori cat pe ce sa raman corigenta ]
Familie 7, 5
Scoala inca nu s-a terminat deci unele materii inca nu au fost introduse, cat despre media generala, inca nu o pot calcula! Inca.

| stresu a răspuns:

Relatii interumane -6 (picam daca nu era ultimul anul jumatate)
cunostinte generale -9, dar cui ii pasa?
atitudine - 6, 5
realism - situatie neincheiata
abilitati practice -6
calcare pe cadavre - 5
purtat de masti - 9
calcat pe principii cu modulele: pupincurism, compromisuri, pasat foarte tare de capra vecinului - 4
Chinuit trec, sau ma rog ne vedem la corijenta sau restante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distractie- 10
Intelepciune-8
Sport-10
Arta-9
modestie-7
comunicare-10
prietenie-10
relatii-9
familie-6
logica-9
rabdare-7
Chiar daca nu invat la toate, se leaga intre ele si imi permit aceste notewinking.
Media generala: 8, 63. Bun, bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica se termina anul scolar si vrei sa ma scoti acum la tabla!
Mai bine as veni la marire in toamna, asta in eventualitatea in care promovez, ca dupa cum evoluez acum, sunt restantiera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paler, tu nu consulti un dictionar inainte de a arunca aceste cuvinte intr-o discutie? VELEITÁTE ~ăţi f. mai ales la pl. livr. Pretenţie nejustificată; ambiţie deşartă. [G.-D. veleităţii; Sil. -le-i-], SIMANDICÓS, -OÁSĂ, simandicoşi, -oase, adj. 1. (Despre oameni; astăzi fam. şi adesea peiorativ) De vază, distins, respectabil, ilustru, important. ♦ (Despre atitudini ale oamenilor, p. ext. despre lucruri) Care corespunde gusturilor alese, care satisface pretenţii rafinate, deosebite. 2. (Înv.; despre sume, cantităţi etc.) Considerabil, mare, important. – Din ngr. simandikós.