| KellyGreen a întrebat:

Ce o sa ajungă TPU? Azi cred ca am raportat cel putin 10 întrebări care se refereau la temele de la scoală. Un utilizator chiar mi-a trimis și un mesaj ca de ce i-am raportat întrebarea, care era tema la engleza.Nu credeți ca ar fi mai bine sa se intrerzica acest tip de întrebări?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Foarte bine că ai raportat, așa vom ține sub control valul de teme care nu au ce căuta pe acest site, acesta din urmă are alt rol ceea ce mulți nu-l înțeleg.
Și eu raportez zilnic când depistez acest gen de "întrebări".
Dragi copii, temele se fac acasă, la școală, etc. nu aici pe site!
Succes.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Da, si ar mai trebui sa se interzica comentariile utilizatorilor care au fost blocati (posteaza comentariu la intrebare chiar daca l-ai blocat ca sa nu poata trimi mesaj privat)

| Vizitiul a răspuns:

Eu merg pe o idee, chiar daca vad intrebarea pe site, nu raspund. Nu am raportat niciodata nimic. Omul daca vede ca i se raporteaza intrebarea, cu siguranta va incerca sa o reposteze. Asa, mai bine nu raportez, ci tratez cu indiferenta. Daca o sa mergem in asa fel, cred c-o sa ne trezim doar raportand. Nu-i mai luam in seama si gata, de la un moment dat o sa oboseasca a mai posta. Astfel de intrebari sunt interzise demult, dar nu pot fi eradicate.

| Tourniquet a răspuns:

Buna! Stiu cum e. Si eu am raportat saptamana asta vreo zeci de intrebari. oh go on
Nu stiu de ce nu inteleg. Atata timp cand iti mai arata si anuntul ca intrebarile vor fi raportate si sunt raportate, poate le mai si suspenteaza/sterge contul, copilasii astia nu inteleg!
Temele se fac acasa. Intelegi ce ti-a explicat profesoru, esti atent la ora nu stai sa razi in ora si acasa nu stii ce inseamna X, ce inseamna Y.
Unii care au 5 se simt mandrii, n-ati observat? laughing
Oricum, de ce naiba nu sunt ei atenti si pun mana pe carte in loc sa se joace non-stop StarCraft si alte tampenii?
Haideti sa raportam orice intrebare irelevanta, fara scop. happy

| positivity a răspuns:

Buna.

Da, de acum copii incep sa tot puna intrebari legate de teme.
Eu am raportat 7 intrebari de genul asta.
Si bine zici, chiar ar trebui sa se interzica intrebarile alea legate de scoala.

Pa, pa.