| KristenTattoo a întrebat:

Ce părere aveți despre ateism?

5 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

E okay sa fi ateu:3 practic traiesti dupa regulile tale.

| OnuOnulică a răspuns:

Nici buna/ nici rea.
Fiecare face ce vrea.

| VictorL a răspuns:

E un Dezastru Total
Sa il Glumesti pe Seama lui Dumnezeu.
Asa fac majoritatea ateilor sau chiar mai toti cred.
Nici nu o socot ca o orintare religioasa
Ci ca o prosteala absoluta.
Nu am nimic in potriva acestor oameni doar ca ei au multe impotriva altor religii!

| NoOneKnow a răspuns:

E un fel de revolta dupa parerea mea. Esti ateu petru ca ajungi sa crezi ca nimic si nimeni nu te poate ajuta. Intr-un fel acest lucru te canalizeaza sa te axezi pe propriile puteri. Totusi nu pot cataloga ateismul ca fiind ceva bun. Ei se numesc oamenii care au puterea sa razbeasca fara a fii nevoie sa creada in ceva supranatural, eu cred ca sunt doar confuzi.

| bombarara a răspuns:

Este un mod de a percepe o lume in care nu exista dumnezeu