| RAY a întrebat:

Doar pentru agnostici

ce parere aveti de ateism?

Răspuns Câştigător
| spookydrums a răspuns:

Nu stiu de unde a aparut ideea ca cele doua tabere sunt in contradictoriu. Agnosticii sunt in cautarea unor raspunsuri si sensuri, iar ateii le ofera. Nu stiu sa fi auzit vreun agnostic sa respinga dovezile stiintei...

5 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

E prea transant. Si la fel de conclusiv ca si teismul.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Ateismul e la un pas departare, nu trebuie sa stai mult pe ganduri sa treci la el.

| Dorugar a răspuns:

Atei pot fi si agnostici, asa ca nu e nicio diferenta mare intre agnosticism si ateism!

| Dorugar a răspuns:

Te roade incultura atat de tare incat nu poti sa taci si preferi sa te faci de ras?
Iti foloseste la ceva sa te faci singur de ocara etalandu-ti incultura?

| Morrigan a răspuns:

Fiecare cu viata lui thinking nu am nimic cu ateii sau cu cei de alte religii, exceptie o fac cei care vin si incearca sa imi bage pe gat ideile lor religioase, insistand intr-una ca ce fac eu e gresit, sau ca muzica pe care o ascult e o rugaciune pentru cineva care nu exista sau te indeamna sa faci anumite lucruri "rele"(deci cei care zic asta merita sa moara in chinuri). in rest, nu am nimic personal cu nimeni big grin