| AnastasiaIacov a întrebat:

Ce parere aveti de beizadelele oamenilor cu bani si influenti? Gen Mario Iorgulescu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce il ajuta acum? Tot o leguma e, cu sau fara bani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai mai pus această întrebare în 25 ian 2019. Sunt și ei oameni normali. Nu mănâncă cu două linguri. Când mănâncă bagă o singură lingură în gură. Nu există motiv să îi urăști sau să îi invidiezi doar pentru că nu ești tu în locul lor. Mirajul bogăției este de obicei fantasma celor care nu vor face mare lucru în viață, căci nu acționează, ci doar visează.

| Mosotti a răspuns:

Parerea mea e ca ei au noroc mare, au parinti cu bani, influenti si au o viata super de super fara prea mult efort. Asta ca a facut accident e altceva, nu asta conteaza, ai intrebat de beizadele in general, mi-as fi dorit si eu sa fiu unu din ei.

Am vazut unu de 20 ani cu masina de 500 de mii de euro, cand un apartament cu doua camere e doar 80 de mii si oameni de 35 ani platesc rate la el de ametesc peste 15 ani de zile ca sa-l ia, am facut o comparatie ca sa vezi diferenta.

Bravo lor ca au avut noroc! Sa nu mai ii critice altii din invidie, ca daca erau ei in locu lor, ce le mai placea.
Normal ca, cheltuie bani, ce ati vrea sa faca?! Sa tina doliu? De ce ii au? Normal ca, cheltuie sa aiba o viata buna, altfel ce diferenta e intre unu care are si altul care nu are?

Plus ca dupa aia fac si ei ceva, vor avea si ei banii lor, ca se duc mai departe in politica, ca fac afaceri, vor face, stau acum pe banii tatalui cat sunt elevi, studenti.