| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii care raman singuri toata viata?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Oamenii care raman singuri toata viata isi gasesc fericirea pe alta cale. Nu trebuie condamnati sau judecati ca nu se supun regulilor societatii.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul este o fiinta sociala,desi avem nevoie sociala,dar fiecare individ e diferit, asa ca e treaba fiecaruia, sunt tot felul de motive, sa judeci sa usor, sa intelegi cere si omenie, empatie

| Sofer a răspuns:

Singuri fără stres pe cap laughing

| Dismally a răspuns:

Nu am nici o parere, fiecare face ce doreste si daca singuratatea le face placere atunci bravo lor.

| Endoryus a răspuns:

Pai sunt 2 categorii mari si late. Prima: aia care se simt bine singuri. A doua: cei care se mint ca le e mai bine singuri dar de fapt sunt atat de praf si jegosi ca nici naiba nu vrea sa ramana in preajma lor. Prima categorie? Bravo lor. A doua? Penibili care se mint singuri.

| CleanHeart a răspuns:

Ce parere sa am
Sa fie fericiti si sanatosi ca asa nu-i afecteaza singuratatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca și o fac cu mana lor, norocul și l face omul cu mana lui. Dacă stai toată ziua în casa evident ca nimic nu se va schimba, sau dacă ești asocial nimeni nu cred ca se va împrieteni cu cineva care nu scoate 2 vb. Dar de ce crezi ca ai rămâne asa toată viata? Ce probleme ai? Unii se simt ok în singurătate alții își blesteama zilele iar unii își pun capăt. Eu zic ca cu voința și optimism și un ajutor de la un specialist lucrurile pot reveni la normal. Totuși mai rămâne speranța dar atât timp cât ai 2 mâini 2 picioare și un cap eu zic sa le folosești. Îți poți găsi un job și acolo poți cunoaște oameni, mai vb cu colegii mai schimbi o vb și te împrietenești acolo poți cunoaște și o fata tot ce trebuie sa faci e sa comunici sa ai atitudine și încredere în tine dacă tu nu te respecți nici cei din jur nu o vor face. Doar cei cu tulburare de personalitate schizoida au astfel de soarta sa rămână singuri dar și unii din ei merg la psiholog și se simt mai ok cu ei însăși unii chiar se integrează au relații interpersonale. Nu îți pierde speranța, speranța moare ultima. Și eu ma confrunt de câteva luni bune asa și nu mi ok dar încă îmi păstrez optimismul. Dacă nu ai încredere în tine citește cărți despre dezvoltare personala și apucate de un sport, sportul o sa îți dea multă încredere în tine mai ales boxul, kickboxul sau poate ai un vis ceva nu te lua după alții lupta și transforma în realitate nu lasă pe nimeni sa te pună la pământ. Mie mi se pare cel mai urat lucru posibil ce i se poate întâmpla unui om. Lupta cu tine lupta cu viata Dumnezeu îți oferă șanse da nu ți le pune pe tava.
Poate în plan amoros nu vei avea noroc dar în cel profesional da nu știu contează sa te simți bine cu tine dar dacă suferi din chestia asta o poți schimba situația trebuie doar sa vrei. Tot mai mulți oameni se confrunta cu singurătatea pe situ asta sunt ogramada nu știu da nu vad un viitor prea ok pentru generația următoare cred ca soarta le e pecetluita... Da sper sa nu fie asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niste oameni care (prin defectele groaznice ale lor sau, paradoxal, atuurile lor unice), n-au reusit sa se integreze in societate.