| FataVerde a întrebat:

Ce parere aveti despre agresarea femeilor de catre barbati? Cum s-ar rezolva acesta problema?

2 răspunsuri:
| MeScorpion a răspuns:

Lectii de karate pentru dansele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu o parere buna. Cred ca in primul rand totul porneste de la o educatie din partea familiei. Dupa, tu esti cel care isi poate modela caracterul, astfel incat sa nu ai astfel de "apucaturi". Cred ca se ajunge la lovituri si chestii de genul atunci cand nu mai exista argumente.Nu ai argumente sa sustii ca un om calm si diplomat ceea ce crezi,recurgi la alte lucruri in a-l domina pe cel de langa tine. Nimeni,fie ca e femeie,fie ca e barbat nu trebuie sa se lase agresat/a.S-ar rezolva problema prin intelegere, toleranta, iar in cazuri mai grave prin unele terapii.