| KingJulien a întrebat:

Ce parere aveti despre avort? eu o consider o crima, vreau cea mai buna parere straight face

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In unele cazuri e necesar sa se faca ca sa evite moartea femeii sau daca e copil dintr-un viol atunci nu se pune problema sa refuze sa il aiba asa facand avort.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Dupa mine este cel mai mare pacat.Copilul acela nu are nicio vina saracutul.Mai bine te gandesti inainte sa il faci decat sa avortezi.Parerea mea.

| SmileyyXD a răspuns:

Am aceeasi parere ca tine. Avortul inseamna omorarea unui suflet nevinovat, deci este o crima.Ar trebuii sa se interzica asta mai ales in Romania unde sunt cele mai multe femei care avorteaza.Dar uneori stau si ma gandesc: Poate chiar nu au cum sa creasca acel copil[in cazul adolescentelor] dar totusi este responsabilitatea lor deoarece au facut acel copil cu voia lor.

| Graphee a răspuns:

Avortul=uciderea unei vieţi. Este un mare păcat. E ca şi cum te-ai ucide pe tine. Dar multe femei din păcate, practică avortul.

| Kίđđίєױ a răspuns:

Din fericire pentru tine l-am intrebat pe preot ce inseamna si mi-a raspuns asa:''Avortul inseamna uciderea unei vieti pe care dintr-un incident il ai sau l-ai avut in burta ta. Unii copii care mor in burta mor pentru ca asa vrea Dumnezeu caci unii copii sunt asa de rai incat Dumnezeu nu ii vrea pe Lume''

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Si eu la fel.