| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce părere aveți despre Becali?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minte de taran, bun la inima. Cred ca ala a crescut intr-o familie de interlopi cumsecade

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că poți cumpăra multe cu bani. Minte, nu prea.

| Mosotti a răspuns:

Becali e unu smecher care se da cu religia de ochii lumii, care a facut ceva bun pentru a capta electorat, vrea sa vina la putere sa se imbogateasca si mai tare decat e, asta urmareste si urmarea, dar i-a dat basescu in cap, pentru ca becali nu a avut minte sa inteleaga ca ciolanu ala gros nu e pentru el, ci pentru altii.

Un taranoi nesimtit, ca aveam inregistrarea de cum vb cu unu de la TV, numa in insulte porcoase il tinea de nu te intelegeai cu el.

Pai si dupa figura se vede ca e al dracu ca om.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Apele tulburi la suprafață nu sunt adânci, pe când cele liniștite...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este un taranoi prost. Daca ai auzi discutia aia cu ala de la TV la tel cum ii baga aia in gura si "sugeami-ai aia.", ai sa afli clar cine e acest om.
Omu ala vb civilizat, Becali doar asa o tinea, cand zicea ca si-o baga si in Voiculescu.

Am avut eu discutia.

Uite si aici:

https://www.stiridecluj.ro/......rare-audio

Era inca europarlamentar si se visa sa ajunga sus.
Si daca lumea e atata de fraiera sa nu isi dea seama de ce a facut el unele gesturi bune, e clar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Știu înregistrarea dar (vorbind la general) nu înseamnă că dacă un om, celebritate sau nu, e mai impulsiv din fire, înseamnă că e rău la suflet.

Nu o știi pe aia? "Cine îți vorbește frumos, e mai periculos".

Crezi că monsiour Iohannis e bun la suflet sau cu caracter plăcut dacă vorbește calm și nu jignește?

Sunt oameni care la exterior sunt lapte și miere dar la suflet fiere.

Aveam așteptări de la tine, dat fiind că ești psiholog și cunoști natura umană.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tocmai ca, cunosc natura umana, e un dobitoc needucat, taran fara carte si fara nimic, si foarte multi stiu asta.
Se vede si dupa figura, si figura emite asta! Si fara sa fi auzit, daca vedeam figura, ma prindeam ca nu e okey cu el.

Un om sanatos la cap nu face ce a facut orice ar fi fost.
Nu am zis ca johanis e bun, dar macar se poarta omeneste in societate, macar atata bun simt are, e diplomat.
Dar si fi si prost la suflet si birjar, e prea mult.
Ca un om bun la suflet nu face asta, deci a fi bun si a face asta, e contradictie.
Si n-a fost la impuls, ca pe tot parcursul conversatiei a tinut-o tot asa.

Ti-am dat linkul si apoi abia am vazut mesajul asta ca stii deja conversatie.

| Lukasssz a răspuns:

Un om cu calitati si defecte ca toti ceilalti

| 1997onur a răspuns:

Respect mare de tot asa cum este el este un om de nota 10+++

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om foarte bun, prin ceea ce alege sa faca, chiar daca mai vorbeste gresit, faptele lui sunt cu si despre Dumnezeu majoritatea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa, de aia injura ca birjarul in discutia aia cu ala de la TV, ca e om foarte bun?
Faptele lui sunt pentru a capta atentia oamenilor, doar doar l-ar vota, ca nu-i ajunge averea care o are si vrea mai mult.
Dar a renuntat la politica ca l-a bagat base la parnaie, pentru ca nu a gandit ca locul lui nu e acolo sus, incepuse sa se dea in stamba si acolo, facea pe nebunul tocmai ca era prost.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa arunci cu bani in stanga si in dreapta la niste amarati care stau 10 ore in fata portii tale nu il face un om bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Despre baiatul scapat de moarte cu doar 13 ani de inchisoare si 10 biciuri ce zici?
mai traieste inca 20 ca l-a ajutat, era mort

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăla din Malaezia?
Ce spanac a făcut Becali pentru el? Absolut nimic.
Și dacă făcea, înseamnă că susținea un infractor traficat de droguri? Asta îl făcea pe Becali un om bun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O părere bună.

E un om tranșant, care spune adevărul "verde" în față, care își asumă ce zice, chiar dacă e considerat a fi lipsit de educație; un om practic și extravagant dar altruist și credincios în același timp, calități care îi face mare cinste.

| Enea_Tomita_1996 a răspuns:

Bazat