Abh
| Abh a întrebat:

Ce parere aveti despre cazul batranului de 62 de ani ucis in bataie de un sofer de 22 de ani, fiindca acestuia i s-a parut ca traverseaza strada prea incet?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist dar trebuie sa se mai intimple asemenea cazuri pentru a se schimba legislatia! Prea multi nebuni au permis, prea multi pietoni cred ca strada este numai a lor. Ceva trebuie schimbat. Pina atunci ramine un caz de crima. Din pacate!

10 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Oameni cu o raţiune şi logică care există, dar lipseşte cu desăvârşire. Pentru permisul de conducere nu se dă examen psihic? Nu de alta, dar să ai după tine o tonă de fiare şi să faci ce vrei cu ea, sună cam periculos.

Abh
| Abh explică:

Stresul este un factor declansator al infarctului miocardic, asa ca eu sunt de parere ca daca nu exista incidentul acela, batranul mai traia.

| lostcontrol12 a răspuns:

ROMANIA, te iubim... ce parere sa avem? umbla numai dementi pe strada, ti-e frica sa nu te atace cineva daca faci un pas gresit. Ce sa zic.nu stiu, pentru mine si pentru familia mea(viitoare) cred ca cel mai este sa plecam cel mai repede.Nimic nu se inbunatateste in acesta tara.

| Duhovnicul a răspuns:

Si eu cand va spun ca ne tragem din maimute nu ma credeti straight facepoftim comportament de gibon of of saracele primate daca ar vedea cu ce specie primitiva isi impart adn-ul s-ar sinucide

| Merisorr a răspuns:

Acel sofer era bolnav mintal dupa parerea mea!

| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

Selectie Naturala

| AcDc4ever a răspuns:

Mii s-a parut foarte nedrept ce a facut soferul dar daca batranul fuge atunci nu era tot vina lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi de ce nu opresc la semafor...laughing Si politia imi da amenda.
Soferul cumva era roman sau rrom? thinking Daca era roman, trebuie sa-i ia cetatenia ca ne face de ras straight face iar apoi impuscattongue Pun pariu ca o sa scape, se gaseste pana la urma ca mortul era vinovat, pentru ca pe strada nu se merge, se zboara ca sa nu deranjam soferii, adica sa fim la fel ca astia pe care ii suparam, niste ciori, doar asa ne putem intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nervii au vorbit pentru acel sofer, nebunia a fost peste puterile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noutati! http://www.realitatea.net/......07757.html deci nu este crima!