| Kogaion a întrebat:

Ce parere aveti despre Coreea de Nord? Credeti ca este chiar atat de groaznic acolo? Noi stim ce ni se spune la TV, dar imi aduc aminte si de Irak si Libia, ce se spunea si apoi sa aflam ca de fapt se traia foarte bine in aceste 2 tari, ca sa nu mai zic de stirile false cum ca Irak detinea arme chimice.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine stie, nu locuiesc acolo sa stiu, asa se vorbea si de Romania acum 28 de anii si azi uni spun ca era bine alti ca era rau

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca celelalte au fost escrocherii mediatice iar actiunile americanilor crime impotriva umanitatii, in coreea chiar e rau. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa se bage cineva in treburile unui stat suveran. Acolo americanii khazari nu se baga ca e mai incalcita treaba cu Rusia si China si ei au pus oricum gheara pe Coreea de sud si sunt stapani acolo cu baza militara in toata regula.

| 393Dan a răspuns:

Sunt multe documentare facute de coreenii care au fugit in Coreea de Sud despre viata lor acolo. Plus ca multi si mai multi emigreaza/fug in Coreea de Sud si China. Eu cred ca daca ai trai bine acasa, n-ai fugi.