| Balonaseplutitoare a întrebat:

Ce parere aveti despre cuplurile gay?
Sau despre LGBT in general.
Pro sau contra, cu argumente
Astept raspunsurile voastre.
Multumesc

44 răspunsuri:
| vyorell68 a răspuns:

Tolerate, dar nu legalizate.

| RAY a răspuns:

Nu ma intereseaza, sunt contra adopti copii de catre gay, lesbiene

| GabiDumitrescu a răspuns:

Foarte interesanta intrebare, dar profund inutila. Sa fie sanatosi, din partea mea. Mi se pare mult mai important ca intr-o relatie sa existe armonie si respect, decat sa fie musai un castravete si o piersicuta implicate.

| StrongHeart a răspuns:

Io nu am o problema cu oamenii din LGBT,chiar ii compatimesc,am o problema cu oamenii care promoveaza lucrurile astea excesiv,oameni care au o agenda si vor sa manipuleze opinia publica,incat sa nu mai ai dreptul la libera exprimare,du-te in vest si zi ceva despre oamenii astia,iti sare in cap toata mafia si te pune la zid.
Natura vorbeste in cazul asta,de ce trebuie sa fim mereu impotriva naturii? Lucrurile sunt simple,de ce complicam totul? Si in ziua de azi,majoritatea decide, daca ai ceva de spus si nu e in concordanta cu ce cred anumiti oameni, vei fi pus la tacere rapid.
Sunt multe de spus, dar mai bine ne pastram parerile pentru noi, o sa ajungem sa ne intrebam daca si noi existam sau nu.

| Hammurabi a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

"mai bine sa stea intr-un cuplu gay unde este iubire, intelegere"

Cine ți-a spus ție că în cuplurile gay e numai iubire și înțelegere? Că nu consumă alcool și nu se droghează? Pe bune?
În cuplurile gay gelozia e de trei ori mai prezentă, la fel și scandalurile, bătăile, despărțirile, etc. Se consumă droguri și alcool cel puțin la fel ca și în cuplurile hetero.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sunt niste handicapati, de ce? pentru ca asa s-au nascut lumea traieste in pacat, de ce? uite aici raspunsul:

27. Aţi auzit că s-a zis celor de demult: "Să nu săvârşeşti adulter".
28. Eu însă vă spun vouă: Că oricine se uită la femeie, poftind-o, a şi săvârşit adulter cu ea în inima lui.
29. Iar dacă ochiul tău cel drept te sminteşte pe tine, scoate-l şi aruncă-l de la tine, căci mai de folos îţi este să piară unul din mădularele tale, decât tot trupul să fie aruncat în gheenă.
30. Şi dacă mâna ta cea dreaptă te sminteşte pe tine, taie-o şi o aruncă de la tine, căci mai de folos îţi este să piară unul din mădularele tale, decât tot trupul tău să fie aruncat în gheenă.
31. S-a zis iarăşi: "Cine va lăsa pe femeia sa, să-i dea carte de despărţire".
32. Eu însă vă spun vouă: Că oricine va lăsa pe femeia sa, în afară de pricină de desfrânare, o face să săvârşească adulter, şi cine va lua pe cea lăsată săvârşeşte adulter.

| Treachery a răspuns:

Cat se mai pune intrebarea asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Aa Deci daca cineva s-a nascut pedofil trebuie sa acceptam ca are astfel de preferinte.
De ce nu suntem si pentru lgbtp?

| NakamuraSpeed a răspuns:

Sunt persoane extraordinare!

| aumih16 a răspuns:

Nu am nimic cu ei! le respect alegerea lor! in general in aceasta comunitate! sunt acceptati doar cei lesbiene gay bisexuali bisexuale transexuali transexuale travestiti! lesbiene! atat!

| MiNaToN4M1K4Z3 a răspuns:

Pro pentru ca si ei is oameni

| MiNaToN4M1K4Z3 a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

In farsit cineva normal

| Man_Eduard_1996 a răspuns:

Cu riscul să fiu blagoslovit de unii. N-am nicio problemă cu comunitatea LGBT, oameni ca noi, nu e vina lor că s-au născut cu simțurile astea. Eu nu am treabă să se afișeze în public, nu am nicio problemă cu legalizarea. Nu mă deranjează/afectează cu nimic.

| Legionarss a răspuns: