| soultaker a întrebat:

Salutare TPU happy sper sa ma ajutati cu raspunsurile voastre happy
1. ce parere aveti de relatiile la distanta
2. ce parere aveti despre diferenta mare de varsta dintre parteneri

multumesc astept cat mai multe raspunsuri si argumente happy o seara buna
happy fundita pentru cel mai bun

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Okay, pai nici nu stiu unde sa incep...

Am trecut printr-o astfel de relatie, iti poti imagina ca nu a tinut, de ce? Pai e simplu, o femeie / barbat are nevoi, ei bine tu nu o poti satisface. Aici nu vorbim neaparat de sex, sa nu se interpreteze, pana la urma, poate are nevoie de un umar pe care sa planga... si dupa fac sex. Asta ar fi un motiv, al doilea motiv pentru care relatiile la distanta nu merg e si mai simplu. O relatie se consuma atunci prima oara atunci cand faceti sex si a doua oara cand te casatoresti (parerea mea), in cazul in care totul merge bine, urmeaza pasul 2. In care ori tu ori ea trebuie sa faceti pasul cel mare, esti dispus sa te muti? Daca vrei doar sa ***, foarte bine, gaseste pe cineva mai aproape. Daca tii cu adevarat la ea, considera ca ori trebuie sa te muti ori sa o primesti.

Diferenta de varsta. nu este o problema in general, dar daca ea are 14 ani si tu 20 atunci da. este, o data ce ai trecut de pasul de 20 de ani, esti ok, asta insemnand ca tu poti avea 40 si ea 20.

Astea fiind spuse, iti pot spune la ce te astepti. La gelozii, la telefoane interminabile, ulterior facturi uriase. Certuri saptamanale pe diferite motive. Motive pentru despartiri... dar sa fim sinceri, nimic nu bate sentimentul ala cand o vezi / il vezi dupa 2 poate 3 saptamani o iei in brate o pupi si ii spui ca o iubesti nu?

Ai 2 variante renunti sau iti *** creierii.

| soultaker explică (pentru Seby90):

Mersi pentru raspuns happy

| Seby90 a răspuns (pentru soultaker):

Cu placerewinking.

11 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

1. Relatiile la distanta sunt unpic mai "periculoase" din cauza ca in ziua de azi nu esti sinceritate si incredere. Dar daca ai buna credinta, incredere in propiile forte pot lega o prietenie destul de draguta.
2. Diferenta mare are sensul ei, deoarece sunt stiluri diferite de a traia, gandirea e diferita. Dar, dragostea n-are varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. In cele mai multe cazuri relatiile la distanta nu prea merg, depinde de ambii parteneri si de cat se implica in relatie. Cei care ii pot desparti sunt doar ei, nimeni altcineva.

2. Nu judec pe nimeni dar diferenta mare de varsta mm nu suna bine cum ar fi ca un baiat de 25 de ani sa fie cu una de 15 16 nu-i lucru.

O seara buna :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Relatiile la distanta pot rezista doar daca exista sinceritate si incredere perfecta intre cei doi.
2. Diferenta mare de varsta este o problema:gandeste-te cum ar fi ca el sa aiba 60 de ani iar ea 40(in floarea varstei, cum se zice). Orice are o limita in viata.Mult noroc.

| xanderblackx a răspuns:

Relatiile la distanta nu se prea numesc relatii. personal o astfel de relatie o numesc : "comunicare activa". iar diferenta MARE de varsta intre parteneri, inseamna conceptii si abordari diferite, gandiri si aprofundari diferite... ca sa nu mai zic de timpul care-si pune amprenta pe fizic. numai bine si reconsidera putin situatia. numai bine

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a răspuns:

1.Nu prea am o parere buna despre relatiile la distanta deoarece mai intervin si alte persoane in aceasta relatie, iar partenerii nu pot sa discute cum trebuie in legatura cu o problema.

2.Nu cred ca ar fi o problema mare, caci "dragostea nu are varsta" si asta e alegerea partenerilor.

Sper k ti-am fost de folos.

| Rocked_Edy_1990 a răspuns:

1. O tampenie de scurta durata
2. O mai mare tampenie, mai ales daca esti fata o sa creada lumea ca esti Cu"va, iar daca esti baiat o sa rada toti de tine ca te vezi cu unu mai mica. sa te creada pedofil.

| ionutzandrey a răspuns:

Pai majoritatea relatiilor la distanta nu tin pentru ca ea gaseste pe altcineva care e mai aproape de ea si bla bla bla am patit-o si cum diferenta mare de varsta e o problema fiindca maxim 3 ani ar trebui sa fie varsta maxima dintre parteneri adica cel putin eu asa credwinking

| Puffuliciii a răspuns:

1. eu am relatie la distanta, si merge foarte bine si ne intalnim si ne bucuram enorm cand ne intalnim
2. nu conteaza varsta, conteaza ca va intelegeti si va iubiti

| Puffuliciii a răspuns:

1. relatiile la distanta unele tin, nu te certi asa mult si de fiecare data cand te intalnesti ai o bucurie in inima extrem de mare, o stiu din propria experienta
2. nu conteaza diferenta de varsta, iubitul meu e mai mare ca mine cu 5 ani si pentru asta ne nintelegem foarte bine