| Psihiatra a întrebat:

Ce parere aveti despre E. M. O? Vreau sa aud mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Nu sunt EMO dar nu am nimic cu persoanele care sunt. Mie mi se par foarte interesanti adolescentii astea EMO. Imi place cum se machiaza, cum se imbraca si cum isi fac parul, sunt foarte frumosi. Chiar daca, recunosc ca nu m-as imbraca si aranja ca ei, eu ii apreciez pentru curaj. Din cate stiu eu, cei EMO sunt persoane mai sensibile, deprimate(corectatima daca gresesc), insa mai nou copii se fac EMO pentru ca e la "moda". In fine. Intr-un cuvant: mie imi plac.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt ok.Intresanti,imi plac la nebunie frezele lor
Intr-o conversatie, nu vorbesc prea mult insa spun niste lucruri care te indeamna sa meditezi.Sunt pasnici, chiar timiziwinking

| Adina a răspuns:

Mie imi place stilul lor:]
Ma refer la tinuta, frezehee hee
Sunt emotivi.si ce?:]
; p
Ceea ce imi displace sunt modurile in care unii dintre ei se descarca.
Taindu`si venele.straight face
In rest sunt okhee hee.
Oricum e doar un curent. o noua moda.care va trece in curand:]

| mhg a răspuns:

Eu îi apreciez foarte mult pe cei EMO, desigur, pe emo adevăraţi.Prin ce mă refer la emo adevăraţi? Păi...pentru mine cuvântul emo reliefează sensibilitatea omului respectiv. Pun pariu că mai mult de jumătate dintre cei care se consideră emo, fac acest lucru doar să fie la modă. Aceasta este o mentalitate redusă a unor adolescenţi care îşi schimbă stilul după cum bate vântul.Este destul de penibil că mulţi strigă sus şi tare "Hey! Sunt EMO!", numai pentru a fi în centrul atenţiei, când de fapt el este un cocalar sau în cazul unei fete o piţipoancă.
Să nu uităm şi specimele de pe cealaltă frontieră care "urăsc emo". Evident, ei dacă aud cuvântul emo, se gândesc imediat la sinucidere, automutilare şi alte chestii de genul.Come on! Iar acest lucru a fost dezvoltat mult şi de televiziune că vai, dacă eşti emo, eşti pierdut din toate punctele de vedere. În fine...
Am scris cam mult... aşadar pentru mine persoanele emo au caractere extraordinare, demne de apreciat.Pe la urmă fiecare om are o părticică emo, chiar dacă recunoaşte sau nu.

happy

| Deathness a răspuns:

Eu pot spune ca abordez un oarecare stil emo, pentru ca eu cred ca aceste persoane au felul lor de a se exprima, si imi place stilu clasic de emo, cum ar fi coafurile lor tepoase si traznite, si negrul pe unghii si hainele inchise si povestile de groaza, si altele.In concluzie, nu mas feri sa am un astfel de prieten, doar sa nu fie prea sarit de pe fix.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place la nebunie tilu