| BUBULINA a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele ca injura?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@brigaela-In general jignesc cand sunt jignit.Nu-mi place cand o persoana ma subestimeaza.
2.-Nu lovesc, cu toate ca daca as fi nevoit, as face-o, insa niciodata cu o femeie, si numai daca sunt amenitat.Prefer calea diplomatiei.
3.Niciodata nu acuz pe nedrept.Intotdeuna am argumente cand fac o acuzatie. Daca mai ai ceva nelamuriri in privinta mea astept sa mi le trimiti.

28 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu injur din cand in cand. Dar nu sunt niciodata violenta, nu ma bat. Dar am o gura mai sloboda si admit asta. N-o sa-mi fac acum titlu de glorie ca nu folosesc toate cuvintele din DEX. Eu cred ca vulgaritatea e mai mult in ochii si in urechile celui ce vede/asculta si ca n-ar trebui sa fim mironosite. Sunt oameni carora nu le vine sa injure si ii inteleg. Dar sunt oameni care in loc sa injure si sa se racoreasca, jignesc, lovesc, acuza pe nedrept. Astia mi se par demni de dispret.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Enigma, stiu ca am avut o disputa la un moment dat, dar raspunsul la intrebarea asta nu e viza. Imi pare rau ca te-ai simit jignit, dar nu as fi putut niciodata sa afirm despre o persoana necunoscuta ceea ce am scris la raspunsul anterior. El se referea pur si simplu la cateva persoane cunoscute de mine.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multumesc, Enigma, si inca o data scuze pentru coincidenta. Recitind, mi-am dat si eu seama ca te puteai simti vizat, dar cand am scris chiar nu m-am gandit la tine.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu o parere prea buna straight faceEhh. dar acum fiecare mai scapa cateodata o vorba reahee hee
Dar cele care injura din orice si care vb mai urat decat un baiat...nu le suportwinking
O fata trebuie sa fie mai finuta, sa se compoarte bine, sa aiba un vocabular frumos.Nu sa injure.winking

nony
| nony a răspuns:

Mie imi plac fetele care vorbesc urat...in pathee hee...si daca ma injura, ne injuram parte in parte, sa vedem ce si cine isi baga, unde si de ce.care mama are mai multi morti, cat de lung si pe unde intra penisul la fiecare. din astea obisnuite rolling on the floor

| Leea1234 a răspuns:

Si eu mai injur cateodata! nu sunt mandra de asta... dar n-am sa ma las calcata de altii!
eu injur dar mai cu "perdea "...si nu asa in public. ...si mai ales ma abtin cand sunt copii de fata!

mira
| mira a răspuns:

Oribila.

| BUBULINA explică:

Woauu enigmutzo ma uimesti din ce in ce mai mult cu lucruri bune
>big grin

| BUBULINA explică:

@nebundupatine eu nu injur
prefer sa imi tin gura inchisa

| Dan a răspuns:

Atata cunosc, in rest nu prea ai ce sa inveti de la ele.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Au invatat de la baietiwinking Ele nu au voie? De ce faci discriminare?hee hee

| CrucifiedCountess a răspuns:

Io injur, vorbesc vulgar.laughing enigma.ma mai vrei?batting eyelashes

| AvalohAlyn a răspuns:

Unele fete injura si se comporta mai urat ca baietii.Nu le pot numi fete pe cele care injura, vorbesc foarte urat si se bat.

| marry a răspuns:

Beah...nu suport persoanele care injura...straight face

| YepIsSuspended a răspuns:

Buna!

Fete de genu' Naomi, Nikita manelistele...

| Viuvi a răspuns:

Yac big grin ...si cred ca asta spune tot tongue

| Viuvi a răspuns:

Esti prea tare "Nony" rolling on the floor
De unde le scoti? o:-)

| emy a răspuns:

Eu ce sa zic? De multe ori si eu injur(nu neaparat oamenii), caci sunt cam nervoasa din fire, si nu imi place asta. Din acest motiv, am decis sa renunt la obiceiul asta.

| Andreea9311 a răspuns:

Sunt scarbita...big grin

| Andreea9311 a răspuns:

Bine si eu mai injur din cand in cand. dar doar cu motivlaughing Daca ma injura cineva... ii dau si eu inapoi cateva "vorbe" de bine.blushing

| alexdad16 a răspuns:

Mi se pare oribil injuratul, ar fi bine sa nu fie folosit de nimeni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu vreau sa stiu de asa ceva. daca eu nu injur, ele de ce ar face asta? si ca o paranteza, nu-mi plac persoanele care injura si care vorbesc vulgar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt persoane care au alte metode de a scapa de stres, nu ma deranjeaza cu nimic numai sa nu intreaca o anumita limita.
Tu cand ai injurat ultima data?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceiasi parere pe care o am si despre ceaiul de corcoduse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu am o parere foarte buna.Si eu cand ma enervez mai zic din cand in cand : "sa imi bag picioarele", dar zic asta numai ca sa ma calmez, insa nu imi place sa ii jignesc pe cei din jurul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@brigaela-in acest context, imi retrag cele afirmate, insa intr-un fel ma simtisem vizat, mai ales dupa acel schimb de replici ce l-am avut. oricum, cele afirmate raman in continuare, insa la modul general.multumesc pentru lamurire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No sa ajunga niste mame bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare intrebarea! Oare cine nu injura? Enigma, stiu sigur, dar el este exceptia care intareste regula.
Brigaela: foarte adevarate cuvintele tale:"Eu cred ca vulgaritatea e mai mult in ochii si in urechile celui ce vede/asculta si ca n-ar trebui sa fim mironosite."
Tin sa mentionez ca intre prietenii mei circula niste expresii pe care cineva din afara le-ar cataloga drept injurioase, dar noi radem si ne simtim bine cand le folosim. De exemplu: "parca esti tampita". Mi-ar atrage o suspendare pe site, dar n-are nicio conotatie negativa, de fapt. I-am spus lui Bro de cateva ori: "ai mancat de pe jos" si am primit stupid. Va inchipuiti ca ultimul meu gand a fost sa-l jignesc pe Bro?