| ciprian_2183 a întrebat:

Ce parere aveti despre firma ACCESM&MBR SRL BRASOV? A plecat concret cineva cu ei sau e doar o alta firma care face bani pe promisiuni

4 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Draga ciprian ce sa zic, eu unul am luat teapa cu o firma de recrutare din bucuresti ( elpida job) condusa de un grec anul trecut cu o suma de 150 de euro comision, despre aceasta firma din brasov am vazut ca cere comision inainte ceeace m i se pare ciudat, nu zic ca ar fi pacaleala, dar nici incredere nu mi inspira si inca ceva curios, am vazut ca are nevoie fix de 60 de persoana, dc nu de 58 sau 57? cineva de la o firma unde mi am depus de curand dosarul zicea ca ei nu afiseaza locurile de munca pentru ca se poate schimba de la o zi la alta. asa ca deschide ochii bine si documenteaza te inainte sa le dai niste bani, care practic nu fac decat sa ti tae o chitanta pentru ei.
succes

| geor77777 a răspuns:

Nu stiu cesa zic si eu am primit aceeas oferta si nu stiu cesa fac.cum am citit din pataniile altora daca erau seriosi nu ti luau atatea sute de euro, ei comisioanele si le iau de la angajatori

| conte4you a răspuns:

Am patit-o si eu pentru ca am acceptat o oferta Pensiuni Italia-cuplu. Nu va incurcati cu SC.ACCESM&MBR S.R.L. BRASOV CU SEDIUL SOCIAL BRASOV STR.ALEXANDRU VLAHUTA NR.10 pentru ca o sa va minta cu vorbe bune cum m-a mintit pe mine si sotia mea, va cere si comision 200ron+150euro / pers. la semnarea unui contract fals cu firma LOASIS CU SEDIUL IN ITALIA VIA RENZO ROSSI 12, ROMA reprezentata prin BALACI MIHAELA SI INGRASSIA ANTONIO. Cum va minte firma SC.ACCESM&MBR S.R.L. BRASOV? o sa va spuna ca reprezentanta din Italia Balaci Mihaela este sotia patronului SC.ACCESM&MBR S.R.L. BRASOV Bogdan Dumitru Robert,, poate si-a pastrat numele de fata!" si ca in Italia se va semna un alt contract individual de munca cu Pensiunea la care mergem si ca nu mai sunt alte costuri. Dupa ce ati dat cei 200ron/pers. vine si contractul din Italia in care se specifica locul de munca,, Pensiune-Cuplu-Capo d'Orlando Sicilia Italia 9 ore/zi Duminica liber, cazare, masa, asigurare, asigurate de angajator si ca trebuie sa platiti in Italia comisionul firmei Loasis de 300euro/pers. In continuare daca doriti semnarea contracului pentru Italia trebuie sa dati 150euro/pers. comisionul firmei SC.ACCESM&MBR S.R.L. BRASOV prin WESTERN UNION pentru ca cica nu au cont in euro,, atunci de ce cere comision in euro?!". Dupa ce ati trimis cei 150euro/pers. vi se va da numarul de telefon a lui Balaci Mihaela cu care am vorbit si mi s-a parut o fata de treaba ca totul va fi in regula ca si in contract si sa o sun cu 2 ore inainte de a pleca din tara. Cand sa plec din tara am sunat-o cu o zi inainte dar nu a raspuns, am sunat-o cu 3 ore inainte nu a raspuns am sunat-o cu 2 ore inainte a raspuns Antonio si a spus ca Mihaela e la Aeroprt dupa noi dar nu am putut vorbii mai multe ca nu stiam nici unul italiana,,, ok dar cum o sa ne recunoastem"?! Ajuns la Roma in aeroport m-am uitat dupa placutele din mana celor care asteptau poate o sa imi vad numele pe una dar nu s-a intamplat asa pentru ca Mihaela nu avea nimic scris si era retrasa langa usa de la iesire noroc ca am recunoscuto dupa poze publicate pe un forum. Ne-a plimbat cu masina ne-a luat banii cei 300euro/pers. si surpriza ne-a dat si factura dar cu numele de MILIAN MIHAELA (nu o mai chema Balaci Mihaela?!) si ne-a spus ca postul pentru care am venit nu mai este valabil si ca ne duce la o familie in Roma. Dupa o zi de lucru de la 5:30 pana la ora 24 acea familie ne-a spus ca programul de lucru o sa fie la fel in fiecare zi doar duminica liberi dar si atunci trebuie sa ne jucam cu copiii si ca nu ne face contract de munca decat dupa 2 luni daca le place de noi pe un salar de 600euro/pers. Noi nu am vrut asa ceva si am sunat-o pe Mihaela si ne-a facut o alta, oferta'la o fabrica de perini specificand ca acolo programul este de 9 ore si salarul de 600euro/persFix. si nu se poate marii. Am fost multumiti de oferta facuta si ne-a dus la Gara pentru a lua trenul spre Reggio Emilia(transport platit de noi 40euro/pers.). Ajunsi in Reggio Emilia am fost asteptati de doi baieti si dusi in alta localitate in mijlocul unui camp unde trebuia sa ne cazam in conditii groaznice unde erau si alti romani. Dupa cele vazute si auzite dimineata am hotarat sa nu mai continuam si sa ne intoarcem acasa pentru ca daca stateam in continuare urma sa lucram in fabrica de la ora 7 la 23 chiar si mai mult si duminica liberi cand erau toate magazinele inchise iar salarul era 10-20euro/saptamana si contractul de munca era o simpla copie de pe buletin. Am reusit sa ne intoarcem acasa datorita faptului ca aveam bani destui la noi lasand in urma romani de ai nostri plangand ca nu mai pot sa se intoarca acasa pentru ca nu le dau banii si ca nu au cu ce sa se intoarca ramanand in cotinuare sa munceasca pe mancare si cazare sperand ca intr-o zi o sa primeasca macar bani de drum. In total ne-a costat 1500euro 4 zile si un Paste petrecut groaznic departe de cei dragi.

| Drinca_Ionel_Florin_1978 a răspuns:

Este o firma de tepari.A-m trimes si eu acei 200 ron pentru proba de lucru si nu mai dau de dansi, au inchis telefoanele