| Dan a întrebat:

Ce parere aveti despre guvernatorul BNR, domnul Mugur Isarescu?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E unul din cei mai buni economisti din tara si nu numai, de asta a rezistat si rezista inca la BNR.

13 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Mie imi place...happy

| SweetCandy a răspuns:

@cadaru..imi place el k om....nu ma prea omor q activitatile pe care le intreprindehappy

mira
| mira a răspuns:

Excelenta.

| Dan explică:

Adica, ce minciuni?

| Dan explică:

Ce iti place?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E suficient sa urmaresti stabilitatea lui pe un asemenea post, indiferent de guvernare, ca sa iti dai seama ca e unul din cei putini indispesabili (desi totul e relativ, nu? ). E mai mult un specialist decat un om politic. Inteligent, disciplinat, pregatit si cred ca onest. Cred ca locul lui e acolo unde e acum, si e unul din romanii cu care ne putem mandri. A aratat ca tine cu Romania si ca poate pune piciorul in prag atunci cand e nevoie, mai ales atunci interesele bancilor comerciale cu capital strain au concurat cu interesele economiei nationale.

| pepe a răspuns:

Ca economist şef al BNR este o persoană capabilă; guvernanţii noştri ar trebui din când în când să-i mai asculte sfaturile, propunerile şi sugestiile.

| cristi27 a răspuns:

Eu cred ca e cel mai echilibrat om din clasa politica romaneasca, are o personalitate foarte puternica, daca no avea nu era atat timp guvernator si cred ca ar fi mult mai bun si util ca prim ministru in locul lui boc

| AllenTJ a răspuns:

Politica din Romania la ora actuala este o mizerie, eu am 19 ani de maine, si totusi sunt mic, dar ideea este ca in Romania politicenii iau foarte multi bani, si nu fac absolut nimic. Ex:
Stau pe net, pe laptop, pe mess, joaca solitare, etc. Asta nu e munca ce fac ei si mai iau si mai iau si o gramada de bani "pentru munca depusa" LAME!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai mare mason al Romaniei... el face tot ca Romania sa se duca la canal...nu stiu de unde atata simpatie pentru un om care duce la ruina tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte inteligent, insa numai pe domeniul banilor, in schimb este marioneta lui Patriciu.na,ca iar ajungem la marele excroc al romaniei, insa sa trecem de el, este un manipulator, un mincinos si face jocurile de interese ale unui grup mafiot.pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si un banc ce mi-a placut foarte m, ult referitor tot la ''domnul'' tau:
Mugur Isarescu, guvernatorul BNR, se duce la tuns. Frizerita: - Cum mai merge economia, domnu' guvernator? - Bine, raspunde Isarescu, deranjat de intrebare. Din 2 in 2 minute frizerita il intreaba: - Cum mai merge economia? - Bine, bine, dar de ce ma enervezi mereu cu intrebarea asta? - Pentru ca vi se ridica parul in cap, si mi-e mai usor sa va tund!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Cadaru, am vazut ca mi-ai dat amuzant...Chiar asa amuzant ti se pare cand zic adevarul?
As fi tare curios sa imi zici ce stii tu despre isarescu.
Zi-mi ceva bun...si eu am sa iti zic ceea ce nu stii despre el.