| danutza a întrebat:

Ce parere aveti despre legea care s-a dat in Honolulu... oameni care miros urat nu au voie sa circule cu mijloacele de transport in comun acestia riscand amenzi pana la 500 de euro chiar si inchisoareahappy... daca s-ar aplica legea asta si in Romania oare catzi oameni mai circula cu aceste mijloace de transport in comun laughing?(nu vreau sa fiu rea dar asta e realitatea happy )

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu este totul sa te speli cu apa si sapun, important este sa-ti schimbi si hainele.Foarte multi oameni nu stiu de ce miroase transpiratitia.Eu as transmite la o ora de varf un documentar despre bacteriile generatoare de mirosuri urate de pe pielea umana. Exista in cartea de anatomie dezvoltata aceasta tema? Sunt sigura ca nu.

kratos
| kratos a răspuns:

Este de bun simt la noi mirosim de toate prin metrou si ratb.

| Andreeagen a răspuns:

Dar mi se pare exagerata legea astora...
Depinde de la organism la organism sunt pers care isi pot face baie din 3-3 ore si sa isi dea k o tona de deodorant si nu ai ce le face..asta e organismu lor sau km zice enigma sunt oameni care vin de la munca si nu au ocazia sa isi faca baie fie ca societatea la care lucreaza nu le pune la dispozitie bai fie ca nu au timp...
Clar e o lege exageratahappy

Parerea mea

| ake007 a răspuns:

Si cine ii monitorizeaza sau amendeaza? O alta lege idioata.

| twidi a răspuns:

Romania este cea mai afectata de criza.adica oamenii au ajuns sa faca economie si la apa. dar ganditi-va la cei din Israel ca au apa limitata.si daca depasesc limita platesc de 5 ori mai mult decat a costat apa.macar noi ne putem spala cand vrem dar se pare ca unii oameni nu apreciaza asta.Ar fi buna legea asta la noi.am mai reduce din mirosuri.

| koxatu a răspuns:

Ar fi liber peste tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar, este foarte neplacut sa mirosi transpiratia altuia, insa gandeste-te ca unii vin de la munca, totusi, si poate ca nu au posibilitati sa se spele cand pleaca.nu trebuie sa-i marginalizam numai pentru ca au alt serviciu in afara de cel de la birou.

| remusrufa a răspuns:

Da este o lege foarte buna! De s-ar da legi asa si in Romania ar fi mult mai bine! Eu am patit odata cand mergeam cu autobuzul sa miros transpiratia unuia...straight face CHIAR NU EXISTA APA SI SAPUN?