| gemeni6226 a întrebat:

Vreau sa adopt un caine si as dori sa stiu daca e voie cu un caine pe mijloacele de transport in comun-autobuz si daca da, trebuie platit taxa adica cumparat bilet?

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

Câinii au voie în mijloace de transport în comun, numai cu carnet de sănătate, lesă și botniță sau în cuști speciale pentru transport

| gemeni6226 explică (pentru TheGentleman):

Atunci mai bine nu imi trebuie, unde mai pui la socoteala ca nici in supermarketuri si mall uri nu e voie pai daca nu ma poate insoti peste tot nu o sa-l las acasa 2-3 ore singur pana eu ma plimb.

3 răspunsuri:
| Solann a răspuns:

Depinde de hotararile Consiliului local. Dar in general, cu cainii mari nu ai voie deloc. Cu cainii mici, daca au botnita si e acceptat de firma de transport si de Consiliul local.

| gemeni6226 explică (pentru Solann):

Multumesc in nici un caz nu vreau caine mare ca nu am bani sa intretin un caine mare si nici spatiu, o sa intreb eu cand merg in oras de vinzatoarea de abonamente.Multumesc.