| And43i a întrebat:

Ce parere aveti despre moldoveni? Nu cei de peste Prut, cei din Romania?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cred ca moldovenii au ideea asta fixa ca romanii din celelalte regiuni ii considera prosti. In realitate nu e asa.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu am nici o parere...nici pro si nici contra. Nu am avut ocazia sa intalnesc un moldovean pana acum.

| SweetMinion a răspuns:

Nu cred ca am intalnit vreun moldovian(scuze, dar am scris bine?) pana acum. Totusi, nu cred ca ar fi chiar asa diferiti de romani.