| ratuska a întrebat:

Ce parere aveti despre o fata care tot agaseaza cu telefoane un barbat insurat si ca barbatul respectiv ii ascundea sotiei ca sa menajeze relatia desi sotia stia de telefoanele respective?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este suficient de matură.
Nu trebuie să fie pe locul 2 şi nici să-şi clădească fericirea pe suferinţa altora. Dezamăgirea şi neîmplinirea sunt la loc de cinste.
El încearcă să-şi menajeze în felul său familia.
Situaţia este destul de tulbure în ambele tabere, cu victime colaterale.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

De fapt, observ ca in aceasta situatie sunt implicate trei persoane si corect ar fi sa opinam despre fiecare:
-fata e rea si imorala [comportarea sa putand fi oarecum inteleasa doar daca, de fapt e o femeie care a trecut prin aceeasi situatie, dar nici asa n-are vreo scuza caci nu rasplatesti raul cu alt rau}
-sotul e un om corect care tine la casnicia sa
-sotia este persoana exemplara de aici caci stia de telefoane si nu facea o problema din asta:incredere desavarsita? resemnare? Finaluri previzibile:
1fata se va plictisi si va inceta sa asedieze o cetate inexpugnabila
2barbatul va ceda cantecului de sirena si va deveni duplicitar
3sotia se va satura de mesaje "ascunse"dar stiute si va pune piciorul in prag:ori, ori...Bine ar fi daca ni s-ar aduce la cunostinta.Nu de alta, dar sa nu murim prosti; caci cine a mai auzit o atat de rarissima situatie...mai ales in vremurile acestea plesnind de moralitate...
-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca vrea sa-si pastreze casnicia. O zi buna.

| dancercea a răspuns:

Sigur e o fata la o varsta foarte mica. o femeie cu capul pe umeri nu ar face asa ceva.