| AvakinAndrei a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele lgbtq în general? Mie sincer mi se par foarte ok, iar persoanele homofobe nu au dreptul la opinie.

20 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce parere sa avem, fiecare este liber cu orientarea lui sexuala!
cred ca ti-am zis in celalalt topic singurul lucru pe care eu il gasesc deranjant la persoanele lgbt+ si mai ales la ONG-urile din spatele lor este cand e vorba de acele meetinguri propagandiste carora eu nu le inteleg rostul! noi persoanele hetero nu facem meeting pentru asta!
In rest sa fie sanatosi!

| AvakinAndrei explică (pentru Simpatic):

Ideea este ca sunt foarte multe persoane homofobe care își dau cu părerea de 0 lei..anyways lgbtq is always gonna win!

| Simpatic a răspuns (pentru AvakinAndrei):

Ce sa castige man? este vreun razboi?
eu inteleg ca fiecare este liber dar nu privi ca pe un versus unii cu altii
si daca sunt homofobi lasa-i in legea lor
eu sunt crestin de exemplu, accept si satanistii, doar un om cu adevarat inteligent accepta si opusul teoriei sale fundamentale!

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

E un copil frate n-ai ce argumente sa susti in fata lui, a vazut si el ceva de lgbt pe internet si la tv si i se pare cool.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Poate ca ai dreptate!
si totusi poate chiar se simte ca facand parte dintre ei, este incepator cum s-ar spune si nu stie anumite lucruri, privitor la orientarea lui sexuala
este adevarat ca nici noi oamenii la modul general care suntem hetero nu prea privim cu ochi buni persoanele gay, dar este usor gresit, fiecare este liber sa fie cum vrea, atata timp cat nu ofenseaza pe altii prin atitudinea lui, prin modul cum se afiseaza etc

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Asta e generatia fara copilarie, chiar ma mai uit din cand in cand la romanii au talent si am vazut o groaza de copii care de la comportament pana la imbracaminte pareau foarte maturi, copii de 10-12 ani.
Sa ai un copil care are 10 ani si sa arate si sa se comporte ca unul de 20 sau mai mult, e stupid.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Desi o sa imi iau hate chiar si de la amica mea lidia, mai stiu o fata fara copilarie care la 4 ani era pe scene internationale, o stim cu totii este vorba de cantareata Cleopatra Stratan, cu celebrul Ghitawinking
nici ea nu a avut copilarie, dar la ea poate ca a meritat!

ai si nu ai dreptate, generatiile actuale sunt mai inchisi in ei, si cumva fortati sa se maturizeze mai repede, pe unii aceata maturizare ii poate ajuta in viitor la un job, DAR poate fi cu dublu tais uneori ajuta alteori dauneaza, observ si eu aceasta maturizare fortata pe toate planurile la adolescenti

fetitele isi incep viata sexuala la 12-13 ani, baietii sunt golani de la 10 etc tot fetele se machiaza de la 10 ani, lumea a luat-o razna, internetul si cutumele moderne sunt de vina in primul rand!

asta este societatea actual internationala!

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Aia cu faptul ca generatiile noi isi incep viata sexuala de la varste prea fragede am vrut sa zic dar am lasat-o asa.
Vrei sa vezi efectele faptului ca stai inchis in tine si nu comunici cu nimeni? vrei sa vezi efectul retelelor de socializare? uita-te la stirea asta
https://www.youtube.com/......tps?/watch
eu cred ca mai degraba a vrut sa atraga atentia ca nu pre ai cum sa te sinucizi de la etajul 1.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Da,cazul pus de tine este un fel de strigat, un fel de atentie bolnava ceruta...asta nu este un caz tipic de sinucidere
din pacate tot mai multi tineri si tinere sunt depresivi, anxiosi, sunt inchisi in ei, cum am zis imi mentin aceasta parere referitoare la internet si unde s-a ajuns si la societate aceasta care promoveaza non-valori pe net, promoveaza tot felul de prostituate de lux care isi etaleaza luxul si opulenta fie de la sponsori fie de la iubitii lor care sunt sportivi staruri internationale si au salarii uriase, fie vloggeri care nu aveau ce manca si pentru ca joaca jocuri video au ajuns sa faca niste sume ca toata familia lor nu castiga pe an cat ei pe 1 luna, am ajuns rau ca si civilizatie!
tinerii vad iau de bune aceste tunate si acesti "falsoi"care nu stim cine i-a promovat sau prin ce noroc au ajuns ei cu multi bani, si tinerii vor si ei sa arate ca ei sa aiba situatia lor etc

si cand nu reusesti sa fii ca idolii tai falsi, ce faci ca adolescent? innebunesti!

deci este vina scoietatii actuale in primul rand, cat si a naivitatii oamenilor in general!

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, adevarat, lipsa exemplelor pozitive este o problema majora a societatii actuale.
Eu cred ca lipsa conexiunii si comunicarii cu ceilalti este factorul principal pentru care tinerii ajung la depresie, anxietate si suicid, omul de milioane de ani traieste in triburi si acum de cand cu tehnologia toata lumea se autoizoleaza.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Mai stii ca le zici bine?!
cand te gandesti ca sunt "calculatoristi" aici pe TPU cu iq mic din genul celor care citesc 200-300 de carti pe an si nu inteleg nimic din viata (realitate) si ei ne judeca pe cei ca mine sau pe tine, pentru ca le dam caterinca pe care ei nu o inteleg in limitarea lor intelectuala, neintelegand saracii cu duhul ca suntem peste nivelul lorwinking
caci marele poet puya are un vers de o genialitate aparte " Şcoala multă însă creează neadaptaţi"

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

E unu pe aici care este exact cum ai descris tu acolo dar n-o sa-i dau nume, se crede superior si nu are simtul umorului, hai ca sigur sti de cine zic.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Da,intuiesc la cine te referi, am avut si eu conflict cu el, dar cred ca a inteles ca eu nu vreau sa ma mai cert cu el si nici motive nu am, si i-am zis ca prefer sa fie el acolo in top decat cine nu vreau eu sa fie!
la mine e o chestie cu topul happy
consider ca doamna care este acolo nu isi merita locul pentru cum se comporta, in rest asta este nu pot schimba eu platforma asta!
este nimic unul care se crede superior, fata de retardatul ala care intra isi face cont numai ca sa ma injure pe mine, acel loser care cauta pokemoni pe net si pe lucifer...nu stiu de cand si pana unde i s-a pus pata pe mine, ca inainte mai arunca cu injurii si in altii, acum e fiert pe mine retardatul
dar in fine, nu vreau sa barfesc userii de pe TPU, mai ales pe cei cu vechime
cat despre limitatul care ma jigneste fara motiv daca il prind pun baietii sa ii bage covrigelu si eu filmez chestia si va dau pe net!

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Pai stai ca sunt mai multi care isi fac mereu conturi si vin pe aici sa bata campii. E unu de injura, il injura pe gabicoo si pe fete, e unu de intreaba mereu de fotbal, e unu care are 3 conturi si de pe toate pune aceleasi intrebari laughing) si mai e vacagrasaverginica are aceleasi intrebari de 2 ani incoacelaughing

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Ala care il injura pe gabicoo s-a mutat acum la mine happy
ce le-as face eu la astia de i-as afla...
da sunt mai multi, cei care sunt inofensivi si non-agresivi sunt ok

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Oricum le baneaza conturile moderatorul

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Da, dar isi fac alte conturi la infinit!
TPU nu ar trebui sa dea voia la crearea de conturi noi FARA CONFIRMAREA ADRESEI DE EMAIL, actual, faptul ca lasa crearea de conturi noi fara confirmare email, pana la un numit numar de intrebari si mesaje (10 raspunsuri) este o gresela!

| mODIN a răspuns:

Ne ceri parerea si dupa spui ca cei care nu sunt de acord cu tine nu au dreptul la opinie? Atitudine mai emblematica pentru miscarea asta nu cred ca am vazut laughing

| FreddieM a răspuns:

Pot sa fie sau nu ok, ca oricare alt umanoid. Dar, ce treaba are orientarea/identitatea sexuala în discursul asta?
Cheers

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu-s homofoba, da ar cam trebui sa stii ca toata lumea are dreptul la opinie. Ca nu iti place tie ce zic unii, strict problema ta.