| elcosmin a întrebat:

Ce parere aveti despre referendumul care a fost? Dar de comunitatea LGBT?

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am avut un adanc sentiment de tristete ca nu a trecut, desi, sincer, ma asteptam la o prezenta covarsitoare. Inca o dovada ca poporul roman nu ia niciodata cele mai bune decizii atunci cand vine vorba de un scrutin. Cat despre comunitatea LGBT, n-am nicio problema, insa ar trebui sa nu mai lupte atat pentru niste drepturi neverosimile in Romania, sa nu mai faca acea parada de-a dreptul prosteasca si inutila, iar membrii acestui grup sa isi arate iubirea fata de partener doar in spatiul privat.

| Justme1997 a răspuns:

O prostie inutil de costisitoare de referendum, susțin drepturile comunitatii lgbt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bună
Niciuna
Totuși zilnic aud discursuri despre consolidarea statului de drept dar toți sunt indignați de forma cea mai directă de exercitare a suveranității poporului - plebiscitul - fiindcă costă. Deci democratia e inutilă, am înțeles.
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

40 milioane de euro arucati pe fereastra. Parca atat a costat, nu? In loc sa oferim tinerilor sansa de a se realiza in propria tara, guvernantii nostri arunca bani pe referendum. Bine ca ii intereseaza de comunitatea LGBT. Si mai mult m-a deranjat ca s-a bagat biserica precum musca in lapte. De cand fac preotii politica?
Auzi la unii popi " daca votati NU, atunci nu mai aveti ce cauta in biserica". Dar unde scrie? Eu nici nu m-am deranjat sa scot piciorul din casa pentru referendumul lor inutil.

Totusi eu tin sa cred altceva despre referendum. Consider ca PSD si toata clica mafiota urmarea sa foloseasca in alte scopuri voturile oamenilor. Cum sa iti mai inspire incredere un guvern ca psd care votau ca hotii ( noaptea ) modificari in legile justitiei? De doi ani numai acest subiect se discuta : "legile justitiei".

| PumpkinDoll a răspuns:

Un mare rahat, nici n-am fost.Cat despre lgbt cam la fel, observ ca multi vor sa iasa cat mai mult in evidenta cu faptul ca au alte orientari sexuale. Daca esti gay, nu inseamna ca esti mai special sau mai putin special ca un heterosexual, nu trebuie sa te defineasca faptul ca esti gay ca persoana, ar trebui sa te defineasca chestiile care definesc si o persoana heterosexuala. Orientarea sexuala nu spune ce fel de persoana esti.Cu toate ca persoanele astea stiu ca-s multi idioti care nu inteleg asta si ii critica(homofobii, dar aia prosti)tot incearca sa iasa in evidenta ca sa faca scandal, cand ar putea sa stea linistiti.Era un tip pe IG care spunea la descriere ca e Gay(sunt sigura ca nu pentru atentie) si mai sunt homofobii aia pe care daca ii intrebi ''Esti hetero?'', nu stiu ce sa raspunda.

| DorelExpertu a răspuns:

Dale-n...
Cu sau fara ele tot frig e afara.

| gothicbat a răspuns:

O prostie mai mare decât catedrala neamului.
Mi-a crescut inima și mi-a revenit zâmbetul pe buze când am aflat că a picat, dovadă că se deșteaptă și poporul nostru, încet, dar sigur.