| MrNuggets a întrebat:

Ce parere aveti despre religii? Mie mi se par irelevante in 2023

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Au tot existat si vor exista indiferent de opinia noastra.

| ShaOfHatred a răspuns:

Foarte interesante. Mai ales dacă le studiezi și te scufunzi în istoria lor și descoperi tot felul de lucruri are te pun pe gânduri având în vedere că religia a existat de când lumea și am înaintat o dată cu ea.
Religiile sunt foarte relevante în 2023. Creștinismul, Iudaismul, Islamismul (etc) sunt și în ziua de astăzi forțe majore de judecată și influență.
Plus că religia oferă oamenilor o liniște în cele mai multe cazuri. Pentru că dacă nu crezi în nimic, viața e destul de depresivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religiile poate da, dar Dumnezeu nu.