| SPECTOGRAFIE a întrebat:

Ce parere aveti despre ridicarea restrictiilor de pe 15 mai? O priviti ca o revenire la normalitate?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parerea mea este ca se va prelungii cu inca 1 luna, deoarece situatia este destul de grava acum si in Mai va atinge apogeul, asadar, imposibil sa se stinga infectia si sa se dea voie pe strada ca oamenii sa continue sa se infecteze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O privesc ca o explozie a epidemiei in tara. Normalitate nu o sa vezi anul asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Normalitatea de dinainte va fi doar o amintire.
Restricțiile vor fi ridicate punctual și local. Nu în Țândărei și Suceava.
Nu înghesuindu-te în ringul de dans la discotecă, sau pe stadion sau la concerte rock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E absolut necesara

| viavo a răspuns:

Salut! E cam devreme, dar voi ar trebui sa intelegeti asta si sa mentineti totusi o distanta de cel putin 1, 50 fata de alte persoane si sa folositi cat mai des dezinfectant mai ales la intrarea in magazinele alimentare.

| viavo a răspuns:

Sincer eu cred ca Romania nici nu scapa anul asta

| anamaria82726 a răspuns:

Revenire la normalitate pe naiba. Se va raspandi repede virusul si va fi un haos total

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Unele restrictii raman inca valabile nu se ridica toate restrictiile pe 15 mai.Cu privire la revenirea la normalitate, anul asta in niciun caz.