| Alex a întrebat:

Ce parere aveti despre speed dating? E o ideea buna sau proasta? Argumentati raspunsul, va rog.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am vazut asta prima oara intr-un documentar din usa potrivit oameniilor de stiinta e ceva bun asa se analiseaza comportamentul uman e ceva bun mai ales pshiologic, si asa se face statistici pe baza a mai multor perechi bine se stie cam ce preferinte avem dar cum asta tine de invid e greu de spus deci e un lucru bun
contra in cateva minute nu poti cunoaste o persoana, de unde sti ca e potrivita/potrivit pentru tine, eu cred ca iubirea are nevoie de timp, asa mi se pare o joaca in fine indiferent de speed sau nu banii conteaza

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici nu stiam ce e aia, am cautat acum pe Gogu'. Pare distractiv, eu zic ca e o idee buna. De obicei zic pas la tot ce tine de matrimoniale, pentru ca acolo se aduna doar cei si cele care nu sunt in stare sa se integreze in societate, disperati.
Insa speed dating-ul cred ca ar putea atrage mai mult persoane ok, mai ales pentru ca printre criteriile de selectie am vazut ca tin cont si de categoria sociala (sau cel putin asa se lauda).

| sofisis a răspuns:

Mie mi se pare ceva amuzant de facut daca nu esti implicat/a in nici o relatie.
Nu vad de ce ar fi o idee proasta.

| Iunona a răspuns:

Daca esti singur, de ce nu? Vorbesti cateva minute cu fiecare, iti place il revezi, nu...esti scutit de discutia jenanta gen" vai nu ne potrivim". Rapid si poate cu noroc pentru unii.

| Radu1015 a răspuns:

Mi se pare o idee buna! ca e bine ca oameni incep sa discute intre ei şi pot duce la o casatorie eventual.

| Andreea357 a răspuns:

Mi se pare o idee buna.

| raluca890 a răspuns:

Buna,

Poti incerca si un alt mijloc de socializare alaturi de echipa Royal Dating unde ai sansa sa ai intalniri de calitate cu oameni de calitate. Este o solutie inedita de a petrece timpul intr-un mod mai putin obisnuit si in acelasi timp placut.

Numite si intalniri rapide, sunt evenimente organizate, in care participantii, selectionati pe criterii de varsta, cariera, studii si pasiuni, au ocazia sa se vada si sa discute. Asadar, un mijloc de socializare sigur si cu rezultate imediate.

Află mai multe detalii pe www.royaldating.ro sau pe pagina noastră de Facebook: facebook.com/RoyalLifeEvents.