| B0dDy a întrebat:

Ce parere aveti despre timiditate?big grin

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o chestie pe care unele persoane o au in sine ce sa faci oameni sunt de multe tipuri.

| Dean1996 a răspuns:

Timiditatea poate sa fie si avantajoasa, dar si dezavantajoasa.Pentru ca daca esti foarte timid,la un moment dat nu esti respectat,si toti te calca in picioare,si nu e bine. Daca esti timid(nu exagerat) e bine,pentru ca oamenii admira pe cei timizi,deoarece nu sunt laudarosi, nimanui nu ii plac oamenii care se lauda, e mai bine sa fi timid.Am o parere buna despre timiditate,dar timiditate normala,nu excesiva,pentru ca dupa aia e rau, de fapt sti si tu ca orice lucru mult, dauneaza.Si eu sunt timida, dar pe parcurs am mai scapat de acest sentiment. Uneori mai apare, dar.pana la urma nu am ce sa ii fac, asta sunt euthinking Ma multumesc cu asta, prefer timida decat laudaroasatongue

| DeDii a răspuns:

Pai e buna si ea la o persoana dar daca e prea multa te i'a lumea de prost si nici prea tupeist nu e bine sa fii

| 4b a răspuns:

Pai...sa zicem ca la fete e acceptata chestia asta, insa la baieti IN NIKI UN CAZ...

| deeeeeebora a răspuns:

In unele cazuri este buna, in altele nu.
daca un om este timid observ ca este simtit si atunci automat, imi fac o parere buna.
cunosc persoane ff timide, le este greu(fiind o problema pentru ele), dar vestea buna este ca este tratabila!
ps:trebuie multa rabdare, incredere in Dumnezeu si se rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ceva frumos, atata timp cat nu este dusa la extrem.Sunt oameni care sunt timizi mereu si oameni care sunt timizi doar cu unele persoane. Timiditatea excesiva te poate impiedica sa ai o viata sociala buna.Mi-ar placea ca ceilalti sa nu mai fie atat de tupeisti si sa-si pastreze putina timiditate.Ca un exemplu de inocenta, sensibilitate, ca o oaza a personalitatii.Dar se merge mai mult pe tagma celor care te dispretuiesc daca nu-i domini.