| MrNuggets a întrebat:

Ce parere aveti despre vape? Am văzut la cineva SI ma TENTEAZA sa incerc si eu

6 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Dacă vrei să faci cancer și să n-apuci 50 de ani n-ai decat sa incerci

| sammie a răspuns:

Sunt mai toxice decât țigările normale.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

O părerea groaznic de rea. Consider și cred cu Adevărat ca doare oamenii grav de inconștienți și ușor în manipulați și influențabili ajung sa se ia după alte persoane și să-le urmeze vicile și dependențele și să-și bata joc de munca lor și sănătatea lor consider ca un om 100%la100 ar fi conștiente și ar avea măcar un gram de conștința și cunoaștere în Legătură cu fumatul cafeaua și fel și fel de țigări și vape șisha și alte substanțe să-le nu-mi care afectează într-adevăr viața omului da cui săi spui și sai dai minte săi faci sa înțelegea puțin ca își fac rău și își bat joc de viața lor te vor privi indiferent și cu o privire care spune totul de acea prefer săi las în alegerile lor și plăcere lor cu propia lor voință și alegere și conștința de sine dacă o mai au.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Ași putea scrie un roman cu de ce nu-i bine sa fumezi și de ce nu bune țigările cafele și alte substanțe care afectează sănătatea omului și ei sunt total pasivi și inconștienți de răul care își fac dar este ceva foarte importanta dacă un om nu are voință și credință nu-i mai poți face nimic acelui omul. Ei mulți în ma parte din ei dacă îi întrebi de ce fac asta îți vor spune îți vor zice ca nici ei nu știe de o fac dar sau obișnuit deci asta însemna? Ca și-au pierdut controlul și au ajuns inconștienți de sine și sunt influențați de Dependența provoca de drogul care sau obișnuit să-l consume zilnic cafea țigări Alcool... Multe nu le dau nume în scris. Dacă nu au voința și credință nu mai au nimic. Departe nu vor ajunge vor fi slavi în propiul lor corp și își vor bate Joc de ei si sănătatea lor.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Ce te face sa vrei asta? Curiozitatea?
Nu este deloc folositor, bani aruncati pe fereastră..Mai daunatoare decât țigările normale. Nu cred ca vrei sa iti inchei viața la 50 de ani, nu?

| ÎmiPlacDihorii a răspuns:

Nu recomand. La fel ca si țigările normale, odată ce începi cu vape-urile e foarte greu să te opreşti (şi dacă nu fumezi e foarte probabil să treci de la vape-uri la țigări reale mai încolo). Nu te gândi că sunt mai sănătoase decât ţigările, da au de obicei mai puțină nicotină, dar au mai multe chimicale şi chestii artificiale, plus că sunt mult mai scumpe şi durează foarte puțin (eu dădeam 30-40 de lei si le terminam în 2-3 zile). Dacă vrei să vapezi pentru că ai văzut la alții, gãndeşte-te că peste câțiva ani oamenii ăia pot dispărea din viața ta iar tu vei rămâne cu o adicție, posibil probleme de sănătate şi te vei întreba de ce nu ai bani.