| MisterKat a întrebat:

Ce parere aveti? E faina Romania, nu-i asa?;)) :))
http://www.hotnews.ro/......minica.htm

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Au innebunit! Doamne da ce le mai da in gand! nu e corect fratilor haideti sa facem ceva!

@MisterKat nu nu e faina deloc!

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Am auzit si eu la stiri. Dar ce facem cu persoanele care muncesc toata saptamana si chiar si sambata? Cand se duc la cumparaturi? E aiurea. Dar nici nu ma mirlaughing. Asa-i Romaniarolling eyes.

| MisterKat explică:

Bun. Hai sa ne gandim si la cei care nu au timp de cumparaturi si merg doar Duminica. Nu cred ca daca un parlamentar bosorog si comunist impune o lege de acest tip, agricultura romana va inflori.( o sa fie ca un bobocel rosu la culoare ca o... de catel ce statea la soare. asta o sa fie agricultura romaneasca! laughing ). In piata multe legume si fructe sunt mai scumpe decat in hypermarket. In hypermarket poti alege tu ce vrei, nu trebuie sa te umilesti si sa te rogi pe banii tai de toti taranii si tiganii analfabeti. In primul rand stii ca nu te poate fura la cantar, acolo nu au cantare electronice. Poate si cele electronice se pot falsifica dar raspunderea pentru falsuri intr-un hypermarket e mai mare decat in cazul unui bisnitar rrom (care cumpara marfa de la tarani si o vind cu preturi duble, triple). Romania nu poate evolua in acest fel! Ar trebui sa luam lectii de la alte popoare. De ex: Polonia si-a sustinut agricultura si s-a dezvoltat. Daca observam avem mere, cartofi, fasole, varza, ceapa din Polonia. In primul rand Polonia a fost singura tara care a avut o crestere economica in anul 2009. Deci mai tare ca Germania, Franta si Anglia, nu? Da!
O zi buna!

| casy14channel a răspuns:

Romania asta, cum poti sa pui intrebarea asta, is destepti aia care pleaca de la noi, si oricum de ce sa inchida magazinele duminica, ca sa verifice marfa, sa se odihneasca oamenii, totusi acum da ce mai vrei hai sa inchida mall-urile duminica, sau mijloacele de transport, sau lumina, gazul, hai sa ne inchida in case acum ...nu m-as mira

| bladesofxerxes a răspuns:

Lol, in mai toate tarile civilizate supermarketurile sunt inchise duminica.Credeam ca in. ro masura asta a fost aplicata mai demult, de ce abia acum?