| andrei1321312 a întrebat:

Ce parere aveti, noi romanii avem skilluri spre deosebire de straini? Eu unul as zice nu, de ce? La noi nu se promoveaza stima de sine cum e la ei din copilarie, noi nu avem inteligenta emotionala cum au ei in scoli, nu avem iq bun ca ei noi invatam mecanic niste tampenii.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu știu pe ce s-ar putea baza comparațiile.
Străinii muncesc cu cap, romanul crede că e mai cu moț, să le facă pe toate, dar de fapt nu știe nimic corect. Face doar improvizații.
Despre școala românească, îți dau dreptate. Mare accent pe note, pe tocit.
După ce iei nota, arunci informația fără să o fi înțeles/pus în practică.
O porcărie.