| BUBULINA a întrebat:

Ce parere aveti
Reguli controversate pe litoral: "Nu e voie cu cearsaful intre sezlonguri!

http://stirileprotv.ro/......nguri.html

eu nu's de acord :|

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Am o parere foarte prosta. ca si despre multe reguli, regulamente si para-regulamente din Romania. legi aparute peste noapte etc.
Facute de niste oameni fara competente. de niste idioti. ar trebui sa se duca la un consult la psihiatru astia care fac legi si regulamente, ca nu sunt sanatosi! Noi trebuie sa respectam toate porcariile lor?! Nu. trebuie sa facem ceva. sa le aratam ca ne-am saturat pana peste cap de magariile lor...
Alt regulament aberant. alte legi idioate... Imi pare rau ca sunt roman...

5 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nici eu!
Adica...sezlongurile sunt puse aproape de mare si eu sa ma bag in margine, in pomi ca sa stea aia din toate coluturile tarii langa apa, si eu care sunt din cta sa ma duc la nu stiu cati metri de apa ca asa vor ei! Fuga! Stau unde vreau eusmug.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord.winkingCu ce ii deranjam noi daca ne punem cearsafurile acolo?straight face Trebuie neaparat sa stea ei langa apa.

| hashe86 a răspuns:

Daca e sa privesc asa din afara, detasat, ti as da dreptate.
daca privesti mai in detaliu ai sa vezi ca portiunea aceea de plaja pe care se afla sezlongurile e concesionata de anumite firme si e destinata exclusiv sezlongurilor. plaja pentru prosoape e undeva langa. in cazul asta mi se pare firesc sa nu fie permise prosoapele printre sezlonguri, ar incomoda pe cei care au platit pentru ele.
nu stiu daca asa e situatia peste tot insa in acest caz asa e.

| bibiank a răspuns:

Am vazut si eu aseara chestia aia...ma poate plaja aia e privata sau cv de genu. e a cuiva, si persoanele cere nu au sezlong sa.si puna in alta parte prosopu, mai ales ca era si in mamaia, sa fim seriosi tipii s.au dus in mamaia si nu aveau bani de sezlong... oricum asta e una dintre "n"reguli tampite pe care trebuie sa o respectam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie sa vad filmuletul, este foarte normal.eu nu vad problema! in afara de asta, asa cum zice hashe. terenul este concesionat unor firme.ai impresia ca lucrul asta se intampla doar in romania? te inseli.numai ca in afara romaniei nu este nevoie de o lege pentru a clarifica lucrurile.in romania, daca nu ar fi legea, mai mult ca sigur ca s-ar inghesui unul in "c...rul"celuilalt, fara a respecta intimitatea persoanei de langa el si a firmei care plateste o chirie pentru teren.