| luckyman_4740 a întrebat:

Ce parere aveti si ce intelegeti prin Kama Sutra? A-ti experimentat vreodata aceasta tehnica? Acord ca de obicei funda. Aceasta intrebare nu este recomandata copiilor sub 12 ani. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Eu am citit in revista "ce se intampla doctore?"

Kama Sutra este o culegere de texte indiene, in versuri, ce vorbeste despre normele sexualitatii sau placerii. Kama inseamna placere senzuala sau sexuala, iar Sutra legi sau reguli. Lucrarea este in cea mai mare parte un cumul de sfaturi despre practicile sexuale.

Ea a fost scrisa in secolul 4 i.Hr. de catre un savant indian, Vatsyayana. Multi cercetatori indieni au studiat Kama inaintea lui, dar fara sa o separe de celelalte domenii ale vietii (Dharma - obligatii etice, religioase si Artha - castigul bunurilor materiale).

In ciuda "re-educarii" puritane a colonistilor englezi, cei mai multi indieni considera Kama ca fiind sfanta.

Astazi, notiunea de Kama Sutra este asociata instinctiv cu pozitiile sexuale. Ceea ce este doar partial corect. Pozitiile sexuale sunt, intr-adevar, tratate pe larg in lucrare, dar numai in una din cele 7 parti ale acesteia.

Kama Sutra citita de fetele virgine
In trecut, cunoasterea cartii Kama Sutra era transmisa de la femeile experimentate la cele tinere. In afara de aceasta, o femeie trebuia sa fie priceputa la alte 64 lucruri, incluzand mai multe forme de arta, machiaj, arhitectura, dulgherie, scrima, lupta intre cocosi, vrajitorie si ghicit viitorul.

Kama Sutra ne invata, de fapt, ca erotismul este un ritual indelungat si nu ultimul act al ritualului.

2 răspunsuri:
| amazoana_8358 a răspuns:

Mda! raspuns la intrebare cu o intrebare. Dar tu sti ce este? Personal consider ca sunt foarte putine persoane care stiu intr-adevar ce este si si mai putine persoane care au inteles ca nu inseamna doar pozitii de sex si este ceva mult mai mult si cred ca sunt extrem de putini si pe cale de disparitie cei care au practicat si au ajuns sa simta ceeace presupune aceasta ARTA.Deci:...

| BEBE_6063 a răspuns:

Decit unele pozitii, cea mai placuta este limba sarpelui