| aNoNimusss9528 a întrebat:

Ce parere avevi despre Microsoft Security Essentials?
Asta seara l-am instalat si eu...
Imi recomandati altu pentru Windows XP sp2? In afara de Avira, Eset Smart Security 4, Nod32.

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Bullguard Antivirus.iti faci cont licenta 60 zile.

| aBunnyMind a răspuns:

E foarte bun. eu il am si sunt multumit de el m-a scapat de virusi pe care avast nu ii gasea are asa numitul motor kaspersky, are aceeasi rata de detectie asemanatoare lui kav 2011
(ei bine nu la fel de lacom la resurse) fiind un av gratuit nu mai trebuie sa iti faci griji ca ramai in pana cu protectia sau la produsele gratuite enervantele popup-uri cu upgrade. mai e si windows defender asemanator mse dar nu prea stie el de virusi (doar de spyware, adware)... am avut si kaspersky si avira ( variantele platite cu licenta) si inca le mai am dar din curiozitate am instalat Microsoft security essentials (nu fac reclama competitiva) dar testandul o luna am ajuns la concluzia (dupa mine) ca este un produs competitiv tuturor antivirusilor gratuiti si cu plata ( kaspersky si symantec au pus gand rau pe Microsoft pentru produsul acesta, si nu e doar de ochi frumosi avand in vedere ca au pierdut cateva procente fiecare in materie de marketing ). funda?