| anonim_4396 a întrebat:

Ce penibila a ajuns aceasta familie Dolanescu.
Nu il lasa pe tac-su nici in mormant sa se odihneasca...
Numai avere are ionut asta in cap.
http://libertatea.ro/......77115.html

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pacat de saracul om, acum se rasuceste in mormant cand vede ce familie are! nu e bine ca lumea sa fie asa!

| monyk a răspuns:

Buna, da din pacate asa e...iti dai seama ca din cauza baniilor s-a ajuns la atata rautate, ura intre frati, se pare ca bani conteaza mai mult decat fratia, decat legatura de sange, nu sunt ei singurii, cati se cearta pentru bani si uita de adevaratele valori ale vietii, eu cred ca un frate e mai important decat o avere, ar trebui sa se inteleaga si sa cada de comun acord in privinta baniilor, oricum ar trebui macar din iubire si respect pentru tatal lor, nu mi se pare frumos ce fac ei, imi pare rau ca lumea a ajuns in acest stagiu, numai pentru bani...

| Dan a răspuns:

Lasa, ca am informatii de defunctul D, cum facea bani pe vremea lui Ceausescu.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Stiu e o prostie doamne o sa fie ca la mj numa ca aia nu se lupta asa pentru avere ks mai mici

| Sოﺁℓε a răspuns:

Malvynutza mai speriat laughing cum doamne se rasuceste?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am stat sa citesc tot, dar baiatul asta mi-a parut penibil mereu. Si imi amintesc acum de disputa iscata in urma mortii lui Dumitru Tinu, care a lasat in urma o avere frumusica si de parca nu era suficient pentru toti, sotia se judeca cu fiul din alta relatie pentru "imparteala". In majoritatea cazurilor, cind vine vorba de bani, de mosteniri, sau orice alte beneficii materiale oamenii devin hulpavi si-si pierd orice urma de umanitate, ca sa nu mai spun de decenta. Deplorabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum, nu-l inghit pe ionuthee hee, si intr-adevar, da dovada de neomenie. Ar putea lasa la o parte neintelegerile, si sa il lase pe tatal lor sa se linisteasca in pace. Dar sa fi om, e greu.