| SilentRain a întrebat:

Ce planuri aveți pentru duminică asta?
Mai lenevește cineva leșinat/a pe canapea in timp ce asculta muzica și bea cafea sau sunt doar eu? thinking
Ascult melodia asta, voi ce ascultați leneșilor?
https://m.youtube.com/watch?v=NVkYJ77CafA&feature=youtu. be

30 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am facut si treaba, am si lenevit, dar asta fac zi de zi, nu conteaza ca e luni sau duminica.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce-i aia leneveala? crying

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

O boală foarte crunta incurabile și molipsitoare

| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

N-o cunosc. Daca e molipsitoare trebuie sa stau departe de tine crying

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

Și nu vrei sa faci cunoștință cu ea, e foarte sexy
O să mă învelesc in folie de aluminiu din cap până în picioare, că sa poti sta langa mine big grin

| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Nunu, ma descurc si fara, multumesc, esti o scumpica.

| SilentRain explică (pentru supadeceapa):

Așa sunt eu un suflet mare și generos laughing)
O sa regreti decizia asta mai târziu cu toți avem nevoie de leeeenne

| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Ai o inima grasa.

| mentholinks a răspuns:

Esti norocoasa.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Nici pe departe, sunt curioasa cum ai ajuns la concluzia asta?

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Esti in tara ta, independenta, te organizezi cum vrei, lenevesti pe canapea duminica.

| mentholinks a răspuns:

Ai dreptate, nu esti prea norocoasa se pare dar intotdeauna cica e loc de mai bine. Parca ti-am mai spus ca ti-ar trebui un iubit ca viata e mai simpla in doi. Nu vrei sa-ti faci sau nu iti plac barbatii?

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Nu îmi plac oamenii, nu am timp de pierdut cu gunoaie (nu toți băieții dar majoritatea sunt big grin )
Viața nu devine mai ușoară dacă ești în doi, viața devine ușoară când ai timp și bani sa faci ceia ce îți place, iubește, visezi și când este înconjurat de persoane de calitate
Prefer sa alerg după visele mele, un job mai bun și chitara mea ruptă
Băieții nu reprezint absolut nimic pentru mine, doar chitara mea nu mai pe ia o iubesc.

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Inteleg. Sper sa-ti gasesti un job mai bun sa-ti iei o chitara noua.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Sa te audă Sfantul Termopan și așa să fie! laughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru SilentRain):

Poate îți vei găsi pe cineva care să îți cumpere o chitară.Mi-ai adus aminte de filmul 10 things i hate about you(dacă nu îl știi, recomand).
Eu nu am stat deloc astăzi. Lots to do.sad

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Amin!

| SilentRain explică (pentru J0B0MAT):

Prefer sa imi infig o furculiță in ochii,decât să îmi cumpere mine cineva ceva, ooo no, no, no nu în viața asta
Nu accept eu donati caritabile nu-s preot și nici nu lucreaz in parlament
Nu am auzit de filmul ăla, o sa arunc un ochi peste el

| J0B0MAT a răspuns (pentru SilentRain):

Mda...e o opțiune și asta. Deși aș sugera ca pentru evitarea unei lezări, ar fi mai bine să se ofere donația vreunui om nevoiaș.

E puțin vechi filmul, dar e foarte bun, relaxant.

| syd2 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=4uX-5HOx2Wc
eu am facut un workout doar, trebuie sa citesc dar mie atat de lene sa fac asta ca nu stiu... :))

| Iote a răspuns:

Aveam in plan o plimbare lunga. Dar vremea m-a oprit. Si... stau pe TPU laughing

| wpetterssone a răspuns:

Când m-am întors de la serviciu, m-am pus în pat pentru două ore, apoi m-am trezit. Am pornit cuptorul și am pus fika în cuptor. Mi-am făcut toaleta de dimineață, pe la ora 11, apoi mi-am scos tava din cuptor și am mâncat. Am făcut curățenie în casă și acum voi citi. Mai târziu merg la întrunire și după întrunire mă voi întoarce acasă.

| SilentRain explică (pentru wpetterssone):

Ce este mai exact " fika "?

| wpetterssone a răspuns (pentru SilentRain):

Fika este o rearanjare și modificare a cuvântului kaffe (tradus cafea). Fika este o prăjitură care seamănă cu o brioșă sau o prăjitură mică care se obișnuiește a se mânca la noi alături de cafea sau ceai în pauza de la serviciu sau acasă. Este un obicei pentru suedezi. Dar există unele zile, mai ales când lucrez noaptea, când nu servesc această prăjitură.

| Crsiti92134 a răspuns:

Sa fac planul de evadare de la puscarie cu un prieten.

| gothicbat a răspuns:

Salut.
N-am niciun plan, sunt într-o perpetuă leneveală de vreo câteva zile în care nu fac nimic productiv, doar stau și mă uit la seriale laughing
Acum ascult asta https://youtu.be/4pBo-GL9SRg
Se potrivește cu starea mea de duminică.

| Csander a răspuns:

Eu beau ceai dar tot pe canapea si cu muzica, evident.
https://youtu.be/MgEp3DFevqI

| Ady117 a răspuns:

Eu nu aş numi-o leneveală, ci mai de grabă " relaxare ". Orice om are nevoie de asta din când în când.
Dacă făceai asta 5 zile din 7 mai ziceam. Atunci era leneveală laughing

| roberthuzmezan a răspuns:

Și eu tot pe canapea laughing

| isabella2604IC a răspuns:

E una ascult one day de la Tate Mcray si beau ceai sau ma uit pe Netflix la,, How I met your mother,,