| ❤°º•★DeNy★•º° ❤ a întrebat:

Ce porecle aveti si cum le-ati primit?

17 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Taratura cu bateriilove struck

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Deci.laughing
livion.liverpool.liv tax.liviloi.livilici.livionoi.laivaia.telina palitaalaughing. mai multe de la numele meu.hee hee

| Klara a răspuns:

Madame "Gancks" rolling on the floor de la numele meu de familie (Gancz) si taica-meu ma mai striga Klarishka.

| Andreea_8014 a răspuns:

Pai.am mai multe :d
1)Piticot-Sunt mica de inaltime :d
2)Soricioaicalaughing Pt.ca rod creioane laughing)
3)Ursulet -Dupa colectia mea de ursuleti de plus happy

| Brigitta a răspuns:

Prietenul meu imi spune cateodata Xena pentru ca sunt razbunatoare.
Tata imi spune Sneata sau Parasneata nu stiu de ce, asa rade el de mine big grin
In rest prietenii imi spun Brigi pentru ca oricum suna ca si o porecla laughing

| miauu a răspuns:

Mama imi spune pispirica
prietenul cum apuca
laughing
fosti colegi nu-ti huny sau nene hany
iar cuma la liceu imi spun blonda sau madutza

| ÅñdRa a răspuns:

Mie mi se spune Picki:d
pentru ca sunt ca o felinalaughinglaughinglaughing))
si am o pisicuta care are numele asta si dupa ea toti imi spun asa
nimeni nu ma stie de andrabig grin

| Diva a răspuns:

Bubu.Am primit-o in copilarie si o am si acum

| robyroby a răspuns:

He, he. Fosta mea porecla era " branza ". Acum nu o mai am, s`au maturizat colegii happy. Avem un baiat in clasa care pune porecle [ A zis ca is alb ca branza, desii nu e asa ] laughing

Ps : E mai alb ca mine laughing

| zumba zumba a răspuns:

Eu am porecla riquelme (este un jucator argentinian) pai eu sunt atacant la echipa dunarea zimnicea si am luat locul 3 la gogeteri in anul 2008 cand am castigat campionatul judetean din teleorman, am o codita la spate la fel cum purta riqelme si asa mi-a spus un om din izvoarele can am marcat 3 goluri.

| MonicutZZa a răspuns:

Am avut Iepurash (de la numele de familie, Epure), Playboy (de la aceeasi chestie), Pisicutza (asa imi spunea iubitul), Bust-Mare (tot de la iubit), tzupy (de la faptul ca am sarit in fata unei masini si colegii au spus ca am facut ţup in faţa maşinii ca un iepuraş.

| oky a răspuns:

Porecla mea este Oky. Cand eram mai mic un prieten mi-a spus ochi de melc si ca sa fie mai scurt a ramas Oky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fusta...laughing o am de la gradinita, de cand ma uitam cu un prieten pe sub fustele educatoarelor, iar la scoala trageam fetele de fustalaughing Asta nu prea era frumoasa, doar tovarasii mei de suflet imi spuneau asa, restul' nu prea avea curaj ca ma enervastraight face
La facultate am primit una si mai frumoasa: Borcan, pentru ca beam bautura cu borcanullaughing Din lipsa de pahare, din comoditatea de a le spala, foloseam borcanul pe care il aruncam.
Speed mai am din cauza amenzilor pentru viteza, pe care le-am tot primit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Poi, prietenii imi spun pisica sau pantera roz big grin.
Iar prietenul meu, ma alina cu diferita nume, cum ar fi :
gurita, mami, pui, pisicuta, pisoias, viata lui, iubirea lui, ursulet, papusica...
hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place sa imi zica ubi meu ''mamy meu''':d nu stiu mi s-a parut aiurea pe moment da na e ceva de la inima si accept tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un prieten puffu [pufarina] si toti prieteni il cunosteau si am ramas puffu [asa ma stie majoritatea lumi]

| Albinuțăă a răspuns:

CocoLinO!; x...pentru ca imi place cOcOlino si ma vedeau merew in pOze cu ursuletsu` cocolinO!:X