| Uratu140 a întrebat:

Ce pot sa faca copii fara internet?

Răspuns Câştigător
| Minecraft93 a răspuns:

Sa citeasca (nerecomandat) sa faca origami sa faca un sport sa deseneze sa incerce sa stea in cap, sa nu se gandeasca la internet

| anonim_4396 a răspuns (pentru Minecraft93):

Ai dreptate cu cititul. Un om dacă citeşte o carte, devin puţin mai " cult " şi deci, implicit, abandonează prostia nativă. Cum este şi în cazul de faţă, cititul ar fi nerecomandat, deoarece s-ar pierde " comoara " nativă.

19 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ce făceau cei de acum 20 de ani! Citeau,ascultau radio, priveau la televizor, jocuri-n grup, muncă uşoară dar utilă pe lângă casă, sport pe unde se putea.

| darrio2007 a răspuns:

Sa puna mana pe carte.

| mona a răspuns:

Se pot uita la desene animate la tv si sa citeasca o carte

| ROB3RT89 a răspuns:

Ce faceau si pana sa apara internet-ul!

| IMC90 a răspuns:

Teme

| Uratu140 explică (pentru IMC90):

Te-ai ticnit nu?

| IMC90 a răspuns (pentru Uratu140):

Nu, baga mare

| princess97 a răspuns:

Sa se plimbe, sa citeasca, sa deseneze, sa asculte muzica. sa se uite la tv.

| Uratu140 explică (pentru princess97):

Si raspunsul tau a fost bun

| W3R4 a răspuns:

Buna intrebare, dar din pacate fara raspuns.(din punctul meu de vedere)
Copiii din ziua de azi nu mai stiu ce e aia joaca afara, sau cu prietenii...stau doar cu laptopul sau tableta in brate!
Cat despre citit, desenat...nu cred ca mai au ei imaginatia necesara pentru a face astfel de lucruri!

| Kasia a răspuns:

Sa citeasca, sa se vada cu prietenii

| Delicacy a răspuns:

Să se joace afară, în zăpadă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-si traiasca copilaria. Sa se joace, sa alerge, sa citeasca, sa cante, sa danseze. Sa profite de tot timpul lor pe care o sa-l vrea iar cand o sa creasca.

| Minecraft93 a răspuns:

Auzi
da te ti-a venit tu ai net! happy

| Uratu140 explică (pentru Minecraft93):

Am avut un cosmar crying

| Uratu140 explică (pentru Minecraft93):

Ce faci bai chiulesti

| Minecraft93 a răspuns (pentru Uratu140):

Nu.....nu cred...

| Minecraft93 a răspuns (pentru Minecraft93):

Nu am scoala azi