| goth123 a întrebat:

Ce preferati mai mult dintre culoarea neagra si culoarea roz si de ce?

14 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea imi place roz, in general. Dar este doar o culoare, nimic special. Deci... ramane negru big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Roșu.winking

Îmi place rozul (nu ca piese vestimentare, ci trandafirii/lalelele roz, ori diferite accesorii), la fel si ciclamenul... dar eu port mai mult negru, de cand mi-am pierdut parinții (dacă tot ai intrebat de ce)

Cu roșu, chiar nu am glumit. Îl ador! ))

| Catrice a răspuns:

Roz...câh

| oglindasultanului a răspuns:

Siclam.

| Invictusman a răspuns:

Negru, deoarece din întuneric vin eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru.Mie imi place negru. Aleg pentru ca ma gandesc asa:O rochie neagra la un bal cu sclipici nu are cum sa nu fie observata sau o perche de pantaloni negrii sau hainele parca arata ca nu mai esti copilul sau copila de odiniora.Plus ca mie, cu toate ca sunt fata, nu imi place rozul ..Imi place dar doar unele nuante. Si mai aleg negrul si pentru ca se asorteaza cu mai multe culori.De exemplu merge o coronita neagra cu o bluza alba si niste pantaloni bej trei sferturi.Sau niste blugi negri sunt altceva de ceva pantaloni roz...
Eu aleg negru.E culoarea mea preferata.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de starea mea de spirit.
Roz imi transmite perfectionism, falsitate
Negru imi transmite profunzime, doliu
Le port pe amandoua, atata timp cat exteriorizeaza ceea ce simt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinceră să fiu nici una dintre cele două nu fac parte din culorile mele preferate. Totuși, dacă ar trebui să aleg în mod obligatoriu, aș alege negru, deoarece indică sobrietate și eleganță (la haine și accesorii).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roz because I'm not like the other girlswinking

| blairelovesmusic a răspuns:

Amandoua UwU

| rapandula a răspuns:

Negru. Arata mai bine, se asorteaza mai bine cu diferite nuante.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de nuanta. Negrul imi place mult, insa sunt si nuante de roz care imi plac la fel de mult sau poate chiar mai mult.

| esanatos a răspuns:

Depinde de nuanta
sunt nuante de roz mai strident si altele mai placute.
De ex:
https://www.qtransform.com/palette/ro/paleta-de-culori/roz-9.php

cu negru e clar

| 5710 a răspuns:

Roz. Culoarea neagra arata ca jucaria are kilometraj mult.