| anonim_4396 a întrebat:

Ce pretenții sa am de la altii?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Cum dracu sa nu am pretentii, sa aiba acel bun simt, sa ma respecte, sa se comporte frumos cand un om intra in contact cu mine, deci nu doar prietenii. Evident daca si eu fac asta, ca daca nu fac, nu am cum avea pretentii.

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai poti avea, de ce nu? Daca se dau prieteni, ai pretentii sa se poarte cum trebuie cu tine asa cum si tu faci cu ei.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Si daca nu se comporta

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai daca nu se comporta nu mai ai de a face cu ei, e simplu.

| Emma30555 a răspuns:

Nu trebuie sa ai pretentii, dar sa aiba bunul simt

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Cum dracu sa nu am pretentii, sa aiba acel bun simt, sa ma respecte, sa se comporte frumos cand un om intra in contact cu mine, deci nu doar prietenii. Evident daca si eu fac asta, ca daca nu fac, nu am cum avea pretentii.

| gemeni6226 a răspuns:

Sa te lese sa-ti urmezi drumul in viata fara sa-ti puna piedici.

| FreddieM a răspuns:

Deja e gresit sa pretinzi ca eu sa ma comport intr-un anumit mod doar ca sa-ti fiu pe plac, ar fi indicat ca tu sa te autocorectezi in cele mai mici detalii, pe romaneste sa fii fara de prihana, apoi vei putea aprecia sau deprecia ce-ti ofera ceilalti.

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Daca doi oameni is okey la caracter si se si compatibilizeaza si la altele, automat se intampla sa fie respect, intelegere, nici nu trebuie sa mai fie pusa problema!

| Endoryus a răspuns:

Contrar spuselor mai sus, plec de la 0 pretentii. Imi place sa fiu placut surprins cand ceva normal se intampla. Ca atunci cand dai buna ziua si ti se da inapoi. Nu ca in Romania cand te duci la magazin (fie Bucuresti / Constanta ) si nu conteaza ca e tanar sau batran, el/ea, cand dau buna ziua se uita la mine parca i-am injurat. INcep sa cred ca mai toti au probleme mentale. De asta e bine ca vacantele in RO sa fie limitate la doar cateva zile.

| Mosotti a răspuns (pentru Endoryus):

Ai dreptate! Nu toti dar majoritatea au probleme psihologice din trecut, si dezvolta tot felul de convingeri, gandire, comportamente negative, deci da, probleme mentale
Mie mi se raspunde la buna ziua oricui am dat, de aia zic ca nu toti sunt asa. Chiar daca nu ma cunoaste, imi da, crede ca undeva ne-am mai dat bunaziua dar a uitat cand.
Tu ai avut ghinion inseamna aici in Romania.