| Joker3134 a întrebat:

Ce produse pot sa cumpar de la plafar sa te calmeze instant? Am inteles ca ulei de lavanda ar functiona, altceva ce mai stiti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Extractul de mușețel calmează, ceiutul de tei, la fel. Sarea de baie cu lavanda e chiar faină, recomand pentru relaxare, după o zi lungă. Daca ai dureri de cap ia și ulei de mentă, sau crema cu menta care-ți desfunda sinusurile și căile respiratorii. Poți să mergi la plafar sa rogi sa ți se recomande direct ceva pentru ce ai nevoie

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns (pentru Joker3134):

Nu știu cum ai folosi tinctura. Trebuie sa ai grija când folosești tincturi că sunt puternic alcoolice și pot irita și pielea, unele sunt total toxice. Eu mă relaxez cu baie cu sare cu diferite arome, dar na poate-ti gasesti echilibrul altfel. Unele chestii sunt bune, altele de abureală după părerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns (pentru Joker3134):

Pe produse scrie când e alcool și cât la sută și tinctura este alcoolica de obicei. Mai bine mai investighează și alte modalități, daca tot zici că ai tratament de la psihiatru

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

In general naturistele nu prea au efect, exceptie 5HTP si ceaiul de sunatoare care chiar pot ridica nivelul de serotonina in creier.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Pai incearca sa vezi, e cel mai bine asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Am incercat 5HTP si m-a cam agitat in combinatie cu un antidepresiv, in rest n-am incercat naturiste.