| anonim_4396 a întrebat:

Ce rol au fundoacele, voturile si functia de raportare a intrebarilor/raspunsurilor, in afara de crearea unor grupuri care abuzeaza de ele?
As dori, daca e posibil, niste raspunsuri cat de cat ancorate in realitate, nu-mi veniti cu povesti de adormit copiii (voturile si fundoacele au rol stimulativ; raportarea e un filtru pentru tampiti, magari etc). Nu de alta, da' va raportez raspunsurile.
Pentru paranoici: nu ma refer la niciun grupulet anume, cam toata lumea procedeaza la fel, si pretenari, si dusmanoi.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

@GenOm Foarte urât şi nu mă aşteptam. Aveam o bănuială legată de gaşcă, pe care tu o confirmi. De când există ''părţi'' pe TPU? Există cumva rase inferioare şi rase superioare? Oare nu se mai cheamă - toţi pentru unu? Ce ai zice tu dacă ne-am forma şi noi o gaşcă (parte) şi am face ce faceţi voi? Crezi că dacă îţi pui eticheta de ateu devii instantaneu deasupra celorlalţi, devii automat un geniu ( pentru că din câte am văzut doar pe această temă ai putut face o aşa zisă împărţire a site-ului )? Să înţeleg că toţi ceilalţi suntem retardaţi? Foarte interesant! Ar fi cazul să-ţi revizuieşti conduita şi să-ţi dai seama că dacă triezi userii după apartenenţa lor religioasă poţi avea mari surprize rezultând din felul cum gândeşti, lăsând la o parte faptul că intoleranţa este o însuşire care te descalifică ca om, ca intelectual şi ca ce vrei tu.
Eu de exemplu nu am intrat în discuţii contradictorii cu nici un credincios sau creştin, ori pe chestii naţionaliste. Ar fi putut avea loc discuţii interminabile între religii şi între confesiuni, de exemplu între mahomedani şi catolici, între ortodoxi şi cei aparţinând cultului mozaic etc.
Ai desenat cumva ''ţinte '' pe partea dorsală a unor useri? Foarte urât încă odată. Eu când am o discuţie în contradictoriu consider încheiată problema, odată cu ultimul raspuns şi ca în orice meci fairplay îmi continui fără probleme şi fără să-i port cuiva ranchiună, activitatea pe site. Ce ar fi ca după un meci în care adversarul mă învinge, să-l trec la rubrica duşmani de moarte şi să-l urmăresc cu gaşca, pe acea aşa zisă ''ţintă'', aşa cum te gândeşti tu că este normal. Eu consider de fiecare dată un meci încheiat indiferent de scor, aparţinând trecutului şi nu rămân cu sechele ca alţi utilizatori mai putin ''retardaţi '' (categorisirea îţi aparţine ).
Să auzim de bine!

15 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dragă @GenOm Dacă îmi zici şi care e acea parte de care e Bent şi kronstadt (tu ai zis-o ), te cred, dacă nu > e abureală.
Te asigur că şi pentru mine extremiştii şi fanaticii, nu se numără printre prietenii mei.
Dacă ai o nedumerire asupra felului cum am ajuns la această concluzie, citeşte întrebările şi răspunsurile pe teme religioase şi urmăreşte totodată şi voturile cum au fost date şi de către cine. Şi nu numai acolo, eu pot să-ţi fac o listă întreagă cu găşculiţa. Cred că ai o părere destul de proastă despre mine dacă crezi că în felul acesta o să reuşeşti să mă duci de nas. Şi apropo de găşti, ai vrea să fie şi oficiale? Ce rost ar mai avea atunci TPU?
În rest pentru mine lucrurile sunt clare şi aş aprecia mult dacă ne-am respecta unii altora părerile.
Mult succes în continuare!

| Arthur a răspuns:

@GenOm Eviţi în continuare să dai un răspuns concret şi te ascunzi după deget.
Observ că atunci când eşti prins în corzi devii agresiv şi îţi arăţi adevărata faţă.

| Arthur a răspuns:

@GenOm O să fiu scurt de data asta, spune-mi la ce este folositoare o ţintă şi nu mai continuăm. Văd că a dat soarele şi doresc să ies cu băieţii. Pa, pa.
PS: E greu să ieşi din încurcătură de unul singur, nu?
A, hopa, văd că a şi apărut unul din gaşcă... sau te autoapreciezi?

| Arthur a răspuns:

Quod erat demonstrandum. happy

nony
| nony a răspuns:

Pana raportezi tu raspunsurile, s-ar putea sa-ti dispara intrebarea laughing Pai ce rol sa aiba, uite, un raspuns total aiurea ca al lui @Konstadt, mai este si pe langa subiect si mai si jigneste gratuit, e de raportat. O intrebare care face referire la unii sau altii e de raportat.Greseala nu este la raportat, greseala este la cei care raporteaza.Raportarea ca si moderarea trebuia data unora care au un Iq un pic mai mare decat o broasca lesinata de foame.Cand un copil iti raporteaza intrebarea sau raspunsul, fara sa aiba cea mai mica idee de ceea ce zice acolo, atunci devine frustrant si enervant.

| Roby67 a răspuns:

Eu sunt sigur ca daca citeste RalucaTPU intrebarea ta, te face expert si o sa revolutionati impreuna TPU. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kronstadt, calmeaza-te, baiatule, ne-ai demonstrat de n ori cat de entelijent esti, nu te mai forta sa elaborezi raspunsuri acide, metafore ironice si alte alea. Asta in primul rand. Apoi pune matale mana pe un DEX, ca nu prea ai proprietatea cuvintelor: spui despre sectiunea FAQ ca ar fi... tiparita.
"A TIPĂRÍ ~ésc tranz. 1) (texte, imagini etc.) A reproduce pe hârtie cu ajutorul tiparului; a imprima. 2) (articole, cărți, știri, decizii etc.) A face să apară pe calea tiparului; a publica; a edita."
Sursa: dexonline.ro
Ma rog, ti-or fi dat tie vreo brosura cand ti-ai facut cotul... mie nu mi-au dat nici cand mi-am refacut genunchiul. sad Ce lume rea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un mare OF! pe chat de ce nu se dau fundoace? la cel mai activ/a user? sau la familistele convinse de pe chat, care isi trimit retete cu camera web? sau la adolescentele care aspira la pretenar virtual? nu merita si ele fundoace, voturi sau un loc barosan in rank?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bent, Kronstadt, calmati-va! Sunteti de aceeasi parte, n-are rost sa va certati, mai bine indreptati-va sagetile catre retardismele de prin jur. Va asigur, aveti multe tinte comune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arthur, ai trecut peste raspunsul meu doar cu privirea, nu si cu mintea.
1. Nu sunt ateu. Nu stiu de unde pana unde ai ajuns tu aici. Da, am o problema cu fanaticii religiosi si fatarnicii.
2. Acele tinte sunt toti semidoctii cu pretentii de invatati, pustoaice pline de fasoane, agramatii, ipocritii, increzutii s. a. m. d.
Incercam sa spun doar atat: e pacat ca userii care au ceva in cap sa se improaste cu noroi. Nu stiu cum ai dat-o tu, de ai ajuns la apartenentele religioase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PS - De 5 luni, de cand sunt membru activ al acestui site, nu am fost implicat in niciun conflict. Cand am spus ''parti'', dar cred ca ai inteles si tu foarte bine la ce m-am referit, nu am spus-o ca si cum ar exista in mod oficial, si, chiar de-ar exista, m-ar lasa rece ca Antarctica. In fine, mai are rost sa spun ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arthur, sa fie de vina paranoia sau e una dintre placerile tale sa talmacesti vorbe, pentru a avea in cine da? Te plictisesti sau?
Spre deosebire de altii, nu repet de 10 ori acelasi lucru, evident zic eu, asa cum nici popa - cat tot insisti pe tema asta - nu toaca de 10 ori, pentru o baba surda, si nici nu-mi sta in caracter sa scriu romane care sa fie interpretate dupa ureche.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arthur, raspuns concret cu referire la ce, avand in vedere ca, tot ce spun, interpretezi dupa bunul plac?
Ne intoarcem la primul raspuns:
''Bent, Kronstadt, calmati-va! Sunteti de aceeasi parte, n-are rost sa va certati, mai bine indreptati-va sagetile catre retardismele de prin jur. Va asigur, aveti multe tinte comune.''
Ti-am oferit si explicatia:
''Acele tinte sunt toti semidoctii cu pretentii de invatati, pustoaice pline de fasoane, agramatii, ipocritii, increzutii s. a. m. d.''
Ce e asa greu de priceput?
Suntem TPU, dar nu suntem toti la fel, ca si-n societate. Tu prin tinte intelegi neaparat tinte pentru atacuri, pai, in cazul asta, scuza-ma, te inteleg perfect si pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''spune-mi la ce este folositoare o ţintă şi nu mai continuăm''
Tu cand vezi prostie, o incurajezi sau o taxezi?
Autoapreciere? Ai luat-o pe campie, daca tu ma mai prinzi cu inca un cont pe site-ul asta, eu imi fac bagajelu' in secunda 2.
Hai, distractie placuta, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care sint gastili, ca unii nu vor sa recunoaste. Daca si-au sters citiva membrii conturili si au revenit cu alte nume gata, cica li s-a spalat trecutul si sint curati ca lacrima. Am o surpriza, trecutul e acelasi, la fel de milos si puturos. Deci revenitilor le transmit sa nu se mai ascundaceasca dupre dest ca nu se meriteste, sa spuna cine-s si mai importantisim, sa puna mina pe gramatica si sa stea cu poponetzu pe DEX, ca s-o depaseasca pe sefa de la tineret EBA. Aaaa, ce? De ce EBA? Pentru ca sefu' gastii e in PD-l mititelu de el, s-a infiltrat pe site ca sa faceste agitatie, agitatoru care se afla laughing