| anonim_4396 a întrebat:

Ce s-a intimplat cu pietrele in care Dumnezeu a cioplit poruncile?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu cred ca nici nu au existat. E una dintre multele metafore din Bibliethinking
Sau poate ca e vorba despre imaginatie lui Moise.Batranetea i-a jucat feste, altfel nu se explica faptul ca a vazut "spatele lui Dumnezeu"raised eyebrows

| JeSa a răspuns:

"Tablele legii", s-au "metaforizat"tongue

| JeSa a răspuns:

Sensei.BRO----Andrei, nuptongue, deciwhistling rămâne cum am spus, deoarece diferă noţiunea ta, faţă de-a meatongue

| Hombre a răspuns:

Prafu' si pulberea ca si de Moise. Poruncile au ramas si schioapata prin mintile oamenilor.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cel mai bine te poti documenta aici:
http://www.crestinortodox.ro/editoriale/chivotul-legii-96751.html

| Mystique a răspuns:

Uite o alta dilema existentiala laughing stie Moise ce a facut cu elehee hee

| Mystique a răspuns:

Bro, exact, daca Moise nu mai e, las-o asa laughing stii cum e: curiozitatea a omorat pisicahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mystique, din Moise nici pulberea n-a mai ramas, cine sa-l mai intrebe?batting eyelashes
JeSsYkA, "metaforizat" sau "mistificat"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori "metamorfozat"? surprise